ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تصادفات رانندگی شهر تهران
اخبار خودرو

سال گذشته بیش از 700 نفر در جریان تصادفات رانندگی در شهر تهران جان خود را از دست دادند

به گفته معاون دادگستری استان تهران، تصادفات رانندگی شهر تهران طی سال 1402، رتبه دوم تلفات در کشور را به خود اختصاص داده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۰

«ابوالفضل نیکوکار»، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد تصادفات رانندگی شهر تهران طی سال 1402، رتبه دوم تلفات در کشور را به خود اختصاص داده است. به گفته او، در استان تهران با افزایش ۲.۹ درصدی و در شهر تهران با افزایش ۶.۶ درصدی تلفات انسانی مواجه هستیم. به گفته نیکوکار، استان تهران درخصوص فوت‌شدگان ناشی از تصادفات در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

آمار ارائه‌شده از سوی دادگستری استان تهران براساس مقایسه تعداد فوت‌شدگان ناشی از تصادفات رانندگی در دو سال 1401 و 1402 به‌دست آمده است. طی سال 1401، تلفات تصادفات رانندگی استان تهران برابر با 1313 نفر بود. 676 نفر از این افراد در تصادفات رانندگی شهر تهران کشته شدند. در سال 1402، 1352 نفر در جریان تصادفات رانندگی (درون‌ استان تهران) جان خود را از دست دادند. سهم شهر تهران از این آمار، 721 نفر بود.

تلاش نهادهای مختلف برای کاهش تصادفات رانندگی شهر تهران

به گفته نیکوکار، در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی و انتظامی صورت گرفته است. همچنین وظایف و تکالیف نهادهای مختلف نیز مشخص شده است. درصورت اجرای دقیق این وظایف، تلفات انسانی و خسارات مادی در استان تهران به‌طور محسوس کاهش خواهد یافت. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در ادامه گفت‌وگویش به برخی از این اقدامات اشاره کرد.

تصادفات رانندگی شهر تهران

ازجمله اقدامات رسیدگی به تخلفات رانندگی می‌توان به راه‌اندازی سامانه پیامکی اعلام تخلفات رانندگی متصل به دوربین‌های پایش تصویری و نظارت شهری به‌صورت برخط اشاره کرد. ساماندهی موتورسیکلت‌ها از سوی شهرداری و استانداری و نیز دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر تهران از دیگر اقدامات نهادهای مسئول است. تهیه یا تدوین نظام رتبه‌بندی ایمنی خودروها توسط وزارت صمت و سازمان استاندارد با هدف کسب اطلاع خریداران از کیفیت خودروها نیز اقدامات دیگر دستگاه‌های مسئول در جهت کاهش تلفات تصادفات رانندگی در شهر تهران عنوان شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی