ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توقیف سیستمی خودرو
اخبار خودرو

توقیف سیستمی خودرو چیست؟

بسیاری از مالکان با پیغام توقیف سیستمی خودرو مواجه شده‌اند که باعث نگرانی مالکان خودروها شده است. در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۴ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

از زمان آغاز مبارزه با بدحجابی در خودروها، بسیاری از مالکان با پیغام توقیف سیستمی خودرو مواجه شده‌اند. این مسئله باعث نگرانی مالکان خودروها شده است؛ چرا که آن‌ها تصور می‌کنند خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد. بااین‌حال توقیف سیستمی خودرو با توقیف فیزیکی خودرو تفاوت دارد.

توقیف سیستمی خودرو و مراحل پس از آن

براساس آنچه از مشاوره‌های وکلا و حقوق‌دان‌ها برمی‌آید، توقیف سیستمی خودرو به محرومیت از خدمات اداری مربوط می‌شود. بنابراین در مدتی که اتومبیل شما به‌صورت سیستماتیک توقیف شده است، نمی‌توانید این خودرو را به فروش برسانید. همچنین خریدن خودروهایی که به‌صورت سیستمی توقیف شده‌اند، امکان‌پذیر نیست. مدت‌زمان این محدودیت پانزده روز است و پس از آن می‌توانید خدمات اداری اتومبیل خود را دریافت کنید.

بایستی توجه داشته باشید که پیامک‌های مرتبط با جریمه‌های خودرو و توقیف آن در تمامی شرایط، تنها از طریق سرشماره POLICE به شماره موبایل صاحب خودرو ارسال می‌شود. بنابراین دریافت پیامک از شماره‌های دیگر ممکن است شما را معرض خطراتی همچون کلاهبرداری قرار دهد. در قسمت پایانی پیامک توقیف سیستمی به‌علت کشف حجاب، لینکی برای ثبت شکایت قرار گرفته است. درصورتی‌که نسبت به این توقیف شکایت دارید، می‌توانید با کلیک بر لینک وارد صفحه شکایت شوید.

ثبت مواردی همچون کشف حجاب عامل اصلی این نوع از توقیف اتومبیل است. بنابراین اگر در دوره توقیف سیستمی خودرو بازهم تخلف کشف حجاب برای پلاک اتومبیل شما ثبت شود، خودرو در فرایند توقیف فیزیکی قرار می‌گیرد. راهکار مرسوم توقیف فیزیکی برای کشف حجاب در خودرو، استفاده از قفل چرخ است. در غیر این صورت اتومبیل شما از وضعیت توقیف سیستمی خارج می‌شود و البته سابقه این توقیف نیز از کارنامه اتومبیل شما حذف خواهد شد. مدت‌زمان توقیف خودرو در پارکینگ پلیس یا توقیف با قفل چرخ، یک هفته است. اگر می‌خواهید خودرو شما برای توقیف به پارکینگ منتقل شود، بایستی قبض پارکینگ را پیش از انتقال خودرو تهیه نمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی