ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودروهای کرمان موتور
اخبار خودرو

حاشیه سود کدام یکی از خودروهای کرمان موتور بیشتر است؟‌ + جدول

اکنون نوبت به خودروهای کرمان موتور رسیده است تا حاشیه سود آن‌ها را بررسی کنیم؛ البته این بررسی تنها شامل خودروهای درحال تولید می‌شود.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

مدتی پیش در دیجیاتو به بررسی حاشیه سود خودروهای سایپا پرداختیم. اکنون نوبت به خودروهای کرمان موتور تا حاشیه سود آن‌ها را بررسی کنیم. البته برای این مطلب تنها خودروهایی از کرمان موتور را بررسی می‌کنیم که هم‌اکنون درحال تولید هستند؛ بنابراین حاشیه سود خودروهایی همچون جک J5‌ یا جک S5‌ نسل اول محاسبه نشده است (باید یادآور شویم که این خودروها در بلندمدت برای صاحبان خود بسیار سودآور بوده‌اند). همچنین برخی محصولات کرمان موتور همانند بک X3 پرو یا کی‌ام‌سی X5‌ هنوز وارد بازار نشده‌اند. محاسبه حاشیه سود این خودروها نیز درحال‌حاضر امکان‌پذیر نیست.

جدول حاشیه سود خودروهای کرمان موتور، اسفندماه 1402:

خودروقیمت کارخانهقیمت بازارمیزان تفاوت
جک J4۷۷۹,۶۰۰,۰۰۰۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰40,400,000
جک S3۹۱۰,۴۵۰,۰۰۰۱,۱۸۳,۰۰۰,۰۰۰272,550,000
جک S5 فیس‌لیفت۱,۲۴۶,۰۰۰,۰۰۰۱,۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰304,000,000
کی‌ام‌سی J7۱,۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۶۷۰,۰۰۰,۰۰۰390,000,000
کی‌ام‌سی T8۱,۶۶۵,۰۰۰,۰۰۰۱,۵۴۵,۰۰۰,۰۰۰-120,000,000
کی‌ام‌سی K7۱,۶۰۲,۰۰۰,۰۰۰۱,۸۶۰,۰۰۰,۰۰۰258,000,000

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، درحال‌حاضر سدان میان‌رده کی‌ام‌سی J7‌ بیشترین میزان حاشیه سود را دارد. البته فروش این خودرو در بازاری انباشته از کراس‌اوورهای رنگارنگ، کار آسانی نیست؛ بنابراین می‌توان گفت که بیشترین میزان سود درعمل را جک S5‌ فیس‌لیفت برای خریداران خود به‌همراه دارد. اختلاف قیمت این خودرو در بازار و کارخانه حدود 300 میلیون تومان است. مصرف‌کننده با این بودجه می‌تواند یک خودروی اقتصادی کارکرده همانند تیبا یا ساینا بخرد. انتظار داریم تا این سطح از اختلاف قیمت پس از عرضه نسخه جدید، یعنی کی‌ام‌سی X5‌ نیز مشاهده شود.

خودروهای کرمان موتور

تنها خودرویی که در جدول حاشیه سود خودروهای کرمان موتور اختلاف قیمت منفی دارد، کی‌ام‌سی T8‌ است. مشتریان هم‌اکنون می‌توانند این پیکاپ را 120 میلیون تومان ارزان‌تر از کارخانه، در بازار آزاد خریداری کنند. این میزان از اختلاف قیمت منفی به دلیل آزادبودن تولیدکننده در تعیین قیمت پیکاپ‌ها و سایر خودروهای تجاری پدید آمده است. درواقع آن‌قدر پیکاپ به بازار عرضه شده که عرضه بر تقاضا برتری یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی