ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لیست قطعی خودروهای وارداتی تاکنون
خودرو

فهرست اسامی خودروهای وارداتی به کشور مشخص شد

به‌نظر می‌رسد نخستین محموله‌های خودروهای خارجی به‌زودی روانه بازار کشور شود؛ خودروهایی که هیچ یک در رده اقتصادی قرار نمی‌گیرند.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۱۵

علی‌رغم گمانه‌زنی‌های مختلف مبنی بر عدم واردات خودرو به بهانه‌های مختلف، به‌نظر می‌رسد نخستین محموله‌های خودروهای خارجی به‌زودی روانه بازار کشور شود. نام برندهای مطرحی در لیست قطعی خودروهای وارداتی تاکنون به چشم می‌خورند که نشان می‌دهد به غیر از چین، تجارت با کشورهای دیگر نیز میسر شده است.

به نوشته ایرنا، واردات خودرو منحصر به شرکت یا گروه خاصی نیست و تاکنون درخواست‌های متعددی از سوی ۴۰۰ مجموعه و شخصیت حقیقی برای واردات خودرو ارائه شده است. با توجه به قوانین ذکرشده در آیین‌نامه واردات خودرو، در‌حال‌حاضر ۲۷ شرکت واجد شرایط واردات بوده و چهار شرکت نیز ثبت سفارش انجام داده‌اند. به بیان بهتر، نام خودروهایی که فعلاً قرار است وارد کشور شوند، مشخص شده است. حتی گفته می‌شود محموله یکی از این شرکت‌ها در‌حال‌حاضر وارد گمرک شده و به‌زودی روانه بازار می‌شود.

لیست قطعی خودروهای وارداتی تاکنون

فهرست خودروهای وارداتی، فعلاً حاوی اسامی خودروهای میتسوبیشی ASX، فیات ۵۰۰، فیات تیپو، هیوندای النترا، هیوندای کونا، هیوندای آی ۱۰، دانگ فنگ آئولوس یی‌ژوان مکس و چانگان CS35 پلاس، چانگان CS55 پلاس و چانگان Uni-T معروف است. سه مورد آخر توسط گروه صنعتی سایپا و اواسط بهمن‌ماه سال جاری به بازار عرضه می‌شوند. البته با صدور جواز برای شرکت‌های دیگر، مدل‌های بیشتری به این لیست اضافه خواهند شد. 

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور، اگرچه اولویت با ورود خودروهای ارزان‌قیمت و اقتصادی به بازار است، ولی تعهد نسبت به زمان واردات خودرو نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش بسزایی در حفظ فضای روانی بازار دارد.

لیست قطعی خودروهای وارداتی تاکنون

برخلاف شایعات مختلف مبنی بر نبود ارز کافی در بانک مرکزی، وزیر صمت اطمینان داد که بودجه یک میلیارد یورویی برای واردات محفوظ بوده و شرایط فعلی خللی در فرایند واردات خودروهای خارجی به کشور وارد نمی‌کند.

نکته جالب آنکه از میان خودروهای حاضر در این فهرست که توسط خبرگزاری ایرنا اعلام شده است، شرکت واردکننده و نحوه واردات خودروهای فیات مشخص نیست و در نقطه مقابل، اطلاعاتی در مورد واردات خودروهای اشکودا و سئات وجود دارد که در کمال تعجب، اثری از نام آن‌ها در فهرست مذکور دیده نمی‌شود.

همچنین باید گفت که در این فهرست هیچ نشان و اثری از نام خودروهای اقتصادی ارزان‌قیمت (با قیمتی کمتر از 10 هزار یورو) دیده نمی‌شود و بنابراین انتظار ورود خودروهای این لیست با قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان نیز دور از انتظار خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی