ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فونیکس FX
خودرو

بررسی فونیکس FX؛ کراس اووری با تکنولوژی نیمه خودران

در نبود خودروهای خارجی و با توجه به عقب ماندگی عظیم صنعت خودروسازی کشور، این خودروسازان چینی هستند که در بازار ایران هم درست مانند بازار بسیاری از کشورهای درحال توسعه جهان در حال تاخت ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۶ شهریور ۱۴۰۲ | ۲۱:۲۰

در نبود خودروهای خارجی و با توجه به عقب ماندگی عظیم صنعت خودروسازی کشور، این خودروسازان چینی هستند که در بازار ایران هم درست مانند بازار بسیاری از کشورهای درحال توسعه جهان در حال تاخت و تاز هستند. در میان خودروهایی که طی چندماه اخیر وارد بازار شده اند نیز بی شک محصولات جدید چری که با نام تجاری ایرانی فونیکس به بازار عرضه شده اند، از سطح تکنولوژی بالاتری برخوردارند و حتی برای اولین بار به سامانه رانندگی نیمه خودران با قابلیت ترمزگیری خودکار و کنترل خطوط حرکت مجهز شده اند، بنابراین در بخش خودرو تصمیم گرفتیم تا در قالب یک ویدیو به بررسی فونیکس FX به عنوان یک کراس اوور تازه وارد بازار بپردازیم.

فونیکس FX از نظر نسبت به قدرت به وزن یکی از بالاترین نسبت ها در میان خودروهای مونتاژی موجود در ایران را دارد و به همین دلیل نیز می تواند در زمانی کمتر از 8 ثانیه در شرایط ایده آل (بنزین مناسب و دمای خنک هوا) به سرعت یکصد کیلومتر در ساعت برسد، همچنین خط ترمز این خودرو در شرایط ایده آل (تایر نو و پیست آزادی) نیز در حدود 39 متر است که در زمره بهترین خودروهای مونتاژی کشور جا می گیرد.

شاید مهمترین نقطه ضعف این خودرو نسبت به مدل گران قیمت و پرچمدار تیگو 8 پرومکس، کمبود نسبی فضای سرنشینان عقب و فضای بار و نبود سیستم دو دیفرانسیل باشد.

عدم سازگاری موتور پیشرفته فونیکس FX با بنزین معمولی، متریال نسبتا ضعیف مورد استفاده در فضای کابین و طراحی ظاهری نسبتا خاص از جمله دیگر ویژگی هایی است که می تواند فونیکس FX را در جایگاه رقابت با خودروهایی مانند لاماری ایما فول آپشن تنزل دهد، این درحالیست که از نظر قابلیت های حرکتی، هندلینگ و عملکرد گیربکس، فونیکس FX نسبت به رقبای قدرتمند تر از خود نیز برتری دارد و در ارزیابی این کراس اوور به عنوان یک خودرو چابک و جوان پسند به هیچ عنوان دور از واقعیت به نظر نمی رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی