ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لوئیس همیلتون
خودرو

جهش 10 میلیارد دلاری سهام فراری در پی انتشار خبر پیوستن لوئیس همیلتون به این تیم در سال ۲۰۲۵

لوئیس همیلتون، ستاره بریتانیایی فرمول ۱، در پایان فصل پیش‌رو مرسدس را ترک خواهد کرد و به تیم رقیب یعنی فراری خواهد پیوست.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۵۷

لوئیس همیلتون، ستاره بریتانیایی فرمول ۱، در پایان فصل پیش‌رو مرسدس را ترک خواهد کرد. او در یکی از شوکه‌کننده‌ترین اقدامات دنیای فرمول ۱ در یک دهه اخیر، در سال ۲۰۲۵ به فراری خواهد پیوست. اعلام این خبر در ساعات اولیه به افزایش ده میلیارد دلاری ارزش سهام فراری منجر شده است.

تیم مرسدس در بیانیه‌ای جدایی همیلتون پس از فصل ۲۰۲۴ را تایید کرد و افزود که این راننده پرافتخار گزینه فسخ قرارداد خود را فعال کرده است.

اسکودریا فراری پس از بیانیه مرسدس در یک توییت اعلام کرد که همیلتون در سال ۲۰۲۵ با قراردادی چندساله به آن‌ها ملحق خواهد شد. همیلتون با شارل لکلرک، راننده موناکویی که به تازگی یک قرارداد جدید با تیم ایتالیایی امضا کرده است، هم‌تیمی خواهد شد. بنابراین دومین راننده فراری، کارلوس ساینز جونیور که قراردادش با فراری در پایان فصل ۲۰۲۴ به پایان می‌رسد دیگر جایی در این تیم نخواهد داشت.

ترکیب لوئیس همیلتون و فراری، پرافتخار‌ترین‌های رانندگی

با هفت قهرمانی مسابقات جهانی توسط همیلتون و ۱۶ عنوان قهرمانی سازندگان متعلق به فراری، تیم ایتالیایی پرافتخارترین تیم تاریخ فرمول ۱ را در اختیار خواهد داشت. تیم همیلتون و مرسدس، پس از غلبه بر فراری از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰، از دسامبر ۲۰۲۱ تاکنون و پس از قهرمانی جنجالی مکس ورستپن از تیم ردبول در مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته موفق به پیروزی در مسابقه‌ای نشده است. از آن زمان تاکنون، ردبول و راننده هلندی به پادشاهان فرمول ۱ تبدیل شده‌اند. در سوی دگیر خودروی مرسدس نتوانست خود را با قوانین جدید طراحی که در فصل ۲۰۲۲ اجرایی شد، تطبیق دهد. فراری با وجود اینکه موفق‌ترین تیم تاریخ فرمول ۱ است، در طول چند سال گذشته با مشکلات خاص خود دست و پنجه نرم کرده است. این تیم از سال ۲۰۰۸ تاکنون برنده عنوان قهرمان سازندگان یا قهرمان جهان نشده است.

لوئیس همیلتون

با ۴۰ ساله شدن همیلتون در آغاز فصل ۲۰۲۵، این احتمالا آخرین شانس او برای پیشی گرفتن از مایکل شوماخر، اسطوره فراری با هفت عنوان قهرمانی جهان خواهد بود. با این حال، باید دید که فراری چگونه با حضور لکلرک، راننده برتر فعلی و همیلتون در یک تیم کنار خواهد آمد. همیلتون با وجود اینکه توسط هم‌تیمی قبلی خود یعنی جورج راسل جوان تحت فشار قرار گرفت، اما همچنان راننده اصلی مرسدس باقی مانده است.

همیلتون با پیروزی در ۱۰۳ گرندپری، پرافتخارترین راننده در تاریخ فرمول ۱ محسوب می‌شود. مایکل شوماخر با ۹۱ پیروزی در مکان دوم قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی