ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت شاهین GL‌
خودرو

قیمت شاهین GL‌ از سوی سایپا افزایش یافت + جدول فروردین‌ماه 1403

سایپا در روز چهارشنبه، پانزدهم فروردین‌ماه 1403، قیمت شاهین GL‌ را به‌صورت رسمی افزایش داد. شاهین GL‌ نسخه بدون سانروف از شاهین G‌ است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

سایپا در روز چهارشنبه، پانزدهم فروردین‌ماه 1403، قیمت شاهین GL‌ را به‌صورت رسمی افزایش داد. این چندمین‌بار است که از آغاز زمستان 1402 تابه‌حال، شاهین GL افزایش قیمت را تجربه می‌کند. قیمت این خودرو اکنون از 420 میلیون تومان فراتر رفته است. به‌نظر می‌رسد که سایپا تصمیم دارد شاهین GL‌ را به‌عنوان رقیبی برای سورن پلاس XU7P‌ ایران‌خودرو معرفی کند. افزایش پنج میلیون تومانی قیمت شاهین GL دقیقاً مشابه میزان افزایش قیمت محصولات محبوب ایران‌خودرو همچون سورن پلاس و دنا پلاس است.

جدول قیمت شاهین GL‌ و تغییرات آن در سال جدید، فروردین 1403:

خودروقیمت قبلقیمت جدیدمیزان افزایش
شاهین GL418.299.000423.742.0005,443,000

شاهین GL‌ نسخه ساده‌تری از شاهین G‌ است که سایپا آن را در نیمه سال 1402 معرفی کرد. تنها تفاوت میان این نسخه و شاهین G، عدم نصب سانروف روی سقف است. به‌جز این مورد، سایر تجهیزات و مشخصات شاهین GL‌ و شاهین G مشترک هستند. سایپا از پایان سال 1402، شاهین GL‌ را نیز به سیستم کنترل پایداری مجهز کرده است و این خودرو را شاهین GL‌ با ترمز ESC می‌نامد.

عملکرد ضعیف سایپا در تولید و عرضه محصولات طی سال 1402، باعث شده است که قیمت خودروهای سایپا در بازار آزاد به‌شدت افزایش یابد. این مسئله به‌خصوص در مورد دو تیپ دنده‌ای و اتوماتیک شاهین جلوه بیشتری دارد. هم‌اکنون قیمت شاهین G در بازار آزاد از 760 میلیون تومان عبور کرده و اختلاف قیمت شاهین در بازار و کارخانه به بیش از 300 میلیون تومان رسیده است.

قیمت شاهین GL‌

پیش از آنکه سال 1402 به پایان برسد، مدیرعامل سایپا تغییر کرد و افراد جدیدی هدایت شرکت‌های زیرمجموعه سایپا را بر عهده گرفتند. اکنون بسیاری از مشتریان سایپا که در مرحله دوم سامانه یکپارچه متقاضی خرید محصولات این خودروساز بودند، امیدوار هستند که طی سال 1403 بتوانند اتومبیل‌ ثبت‌نامی خود را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه خریداری کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی