ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اولویت بندی خودرو
خودرو

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه به چه معنا است؟

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه همانند انتخاب رشته دانشگاه است؛ به این معنا که خودروهای محبوب را در رتبه‌های نخست قرار می‌دهید.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۵ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

یکی از مسائل مهم ثبت‌نام در سامانه جامع عرضه اتومبیل، تعیین اولویت‌هاست. اولویت‌بندی خودرو سامانه یکپارچه موضوعی سؤال‌برانگیز برای کاربران است؛ بااین‌حال تعیین اولویت ساده‌تر از آنچه است که در نگاه اول به‌نظر می‌رسد.

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه همانند انتخاب رشته دانشگاه است. به این معنا که خودروهای محبوب را در رتبه‌های نخست قرار می‌دهید و خودروهایی که نزد شما از محبوبیت کمتری برخوردار هستند، در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند. امکان انتخاب هر اولویت از یک خودروساز وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید هرکدام از خودروهایی را که می‌خواهید، انتخاب کنید. برای مثال، می‌توان اولویت اول را شاهین اتوماتیک از گروه خودروسازی سایپا انتخاب کرد، درحالی‌که اولویت دوم فردا SX5‌ از گروه فرداموتورز است و اولویت سوم نیز به جک S3‌ از کرمان موتور اختصاص خواهد یافت. همچنین می‌توانید برای اولویت چهارم یا پنجم محصولی از شرکت مدیران خودرو انتخاب کنید. تا پایان ثبت‌نام سامانه یکپارچه امکان ویرایش و جابه‌جایی اولویت‌ها وجود دارد.

اولویت‌بندی خودرو برای متقاضیان چگونه خواهد بود؟

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه براساس میزان عرضه و تقاضای خودرو در سال 1402 صورت می‌گیرد. بنابراین اگر میزان تقاضا از عرضه خودرو در یک مدت مشخص بیشتر باشد، موعد تحویل اتومبیل شما به زمان دیرتری انتقال خواهد یافت. به همین دلیل است که در دور نخست عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه، موعد تحویل برخی محصولات ایران‌خودرو به سال 1403 موکول شده بود.

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه با موضوع طرح تبدیل که مدتی بعد مطرح شد، تفاوت دارد. براساس طرح تبدیل، درصورتی‌که افراد مایل به تحویل‌گرفتن خودرو در تاریخ انتخابی نباشند، قابلیت تبدیل خودرو برای آن‌ها فراهم خواهد شد. درنتیجه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه، خودرو جایگزین را برای تحویل‌گرفتن در زمان زودتر انتخاب کنند. البته این موضوع در مرحله نخست طرح یکپارچه ارائه شده بود. مشخص نیست آیا برای مرحله دوم این طرح نیز قابلیت تبدیل خودرو انتخابی در نظر گرفته شود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Nasi1962
  Nasi1962 | ۷ خرداد ۱۴۰۲

  تک اولویت به هیچ وجه انتخاب نکنید.
  این همه صبر میکنید بعد میرید یدونه انتخاب میکنید آخرشم میزنه عدم تخصیص یا میفته سال 403
  حداقل 3 تا اولویت بزنید

 • itookan
  itookan | ۷ خرداد ۱۴۰۲

  انتخاب رشته خودرو! :))))
  اینجا دیوونه خونه است به خدا!

 • poyanzed@gmail.com
  poyanzed@gmail.com | ۶ خرداد ۱۴۰۲

  اگه فقط یدونه اولویت بزاریم چی و بقیش خالی باشع

 • X۱۰۲۴
  X۱۰۲۴ | ۶ خرداد ۱۴۰۲

  این مسخره بازیها چیه دیگه؟ بابا جمع کنید برید با این ماشین فروختن‌تون

مطالب پیشنهادی