ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

باتری اپل
کامپیوتر و سخت افزار

تأمین‌کننده اپل روی باتری جدیدی با 100 برابر تراکم انرژی بیشتر کار می‌کند

شرکت ژاپنی TDK می‌گوید باتری‌های جدیدش جایگزین باتری‌های کوچک و سکه‌ای موجود در فناوری‌های پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند و هدفون‌های بی‌سیم خواهند شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۱۵

فایننشال‌تایمز در گزارش جدیدی اعلام کرده شرکت ژاپنی TDK برای نسل بعدی باتری‌های حالت جامد خود ماده جدیدی توسعه داده است که بهبود قابل‌توجهی در عملکرد این محصولات به وجود می‌آورد. TDK تأمین‌کننده اصلی باتری‌های اپل است.

براساس گزارش فایننشال‌تایمز، تأمین‌کننده اپل ادعا می‌کند نسخه‌های بعدی باتری‌های قابل‌شارژ CeraCharge آن چگالی انرژی 1000 وات‌ساعت‌در‌لیتر خواهد داشت که 100 برابر بیشتر از مدل‌های موجود فعلی است.

TDK می‌گوید باتری‌های جدیدش جایگزین باتری‌های کوچک و سکه‌ای موجود در فناوری‌های پوشیدنی، مانند ساعت‌های هوشمند و هدفون‌های بی‌سیم، خواهد شد. البته مواد سرامیکی استفاده‌شده در این فناوری به‌قدری شکننده است که هنوز نمی‌توان برای باتری گوشی‌های هوشمند از آن استفاده کرد.

احتمال استفاده از فناوری باتری TDK در دستگاه‌های اپل

اینکه آیا این فناوری به دستگاه‌های اپل راه پیدا خواهد کرد یا خیر، دقیقاً مشخص نیست و باتوجه‌به تمرکز بر دستگاه‌های کوچک‌تر، می‌توان ایرتگ (AirTag) را کاندیدی بالقوه دانست. باتوجه‌به اینکه باتری‌ها قابل‌شارژند، می‌شود انتظار داشت در دستگاه‌های دیگر اپل، مانند ایرپادها و اپل واچ، نیز استفاده شوند.

هرچند این شرکت می‌گوید دنیای دستگاه‌های بسیار کوچک با این پیشرفت تغییر می‌کند، به احتمال زیاد، در آینده در مقیاس‌های بزرگ‌تر، مانند خودروهای برقی، نیز از این فناوری استفاده شود.

باتری‌های حالت جامد نسبت به رقیبش، باتری‌های استاندارد یون لیتیومی، بهتر عمل می‌کنند و چگالی انرژی بالاتری دارند و از الکترولیت‌های جامد استفاده می‌کنند که نسبت به الکترولیت‌های مایع کمتر قابل‌اشتعال‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی