ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
کامپیوتر و سخت افزار

دو کارگر سامسونگ در معرض تشعشعات قرار گرفتند؛ کمیسیون هسته‌ای کره در حال بررسی حادثه

این دو کارمند هنگام استفاده از دستگاهی که مواد را با اشعه ایکس منفجر می‌کند، در معرض آن قرار گرفته‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

کمیسیون ایمنی و امنیت هسته‌ای کره جنوبی (NSSC) اعلام کرد که سامسونگ پس از بستری شدن دو کارمند آن به دلیل قرارگرفتن در معرض اشعه ایکس، زیر ذره‌بین قرار گرفته است. این حادثه ظاهراً در کارخانه تراشه‌شازی سامسونگ در «گی‌هیونگ» رخ داده که در جنوب سئول قرار دارد.

براساس گزارش CNBC، این دو کارمند هنگام استفاده از دستگاهی که مواد را با اشعه ایکس منفجر می‌کند، در معرض آن قرار گرفته‌اند. NSSC می‌گوید که هر دو به‌دلیل قرارگرفتن در معرض تشعشع در انگشتان خود، «علائم غیرطبیعی» را نشان داده‌اند و هرچند نتیجه آزمایش خون آن‌ها عادی بوده است، اما قصد دارد آزمایش‌های بیشتری را انجام دهد.

احتمال جریمه سامسونگ به‌دلیل نقض قوانین ایمنی کارگران

ظاهراً استفاده از دستگاه مذکور فعلا متوقف شده است و آژانس مربوطه قصد دارد بررسی کند که دو کارمند سامسونگ دقیقاً در معرض چه مقدار تشعشع قرار گرفته‌اند. در صورتی که NSSC متوجه شود که سامسونگ قوانین ایمنی را نقض کرده است، غول کره‌ای با جریمه و شکایت روبرو خواهد شد.

سامسونگ در بیانیه خود به CNBC گفته است که کارمندان آن «در حادثه‌ای در معرض اشعه ایکس روی دست‌های خود قرار گرفتند». همچنین کره‌ای‌ها به این رسانه گفته‌اند که ضمن همکاری با مقامات، هزینه درمان کارمندان خود را پرداخت خواهد کرد.

این اولین باری نیست که کارمندان سامسونگ در معرض تشعشعات قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال، دولت کره جنوبی سرطانی که سال 2012 جان یکی از کارمندان سابق این شرکت را گرفت، با تشعشعات و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یکی از کارخانه‌های آن مرتبط دانست. غول کره‌ای در سال 2015 از کارگرانی که در کارخانه‌هایش به سرطان مبتلا شده بودند عذرخواهی کرد و صندوقی را برای حمایت از آن‌ها و همچنین خانواده‌های کارکنان فوت‌شده تشکیل داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی