ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسنپدراگون 8 نسل 4
کامپیوتر و سخت افزار

بنچمارک اسنپدراگون 8 نسل 4 فاش شد؛ 46 درصد قدرتمندتر از نسل قبل

این چیپست ظاهراً حتی می‌تواند با تراشه M3 اپل رقابت کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

عملکرد اسنپدراگون 8 نسل 4 کوالکام از طریق بنچ‌مارک گیک‌بنچ 6 آزمایش شده که طبق نتایج آن، این چیپست در آزمون تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای از نسل قبلی خود، یعنی اسنپدرا‌گون 8 ‌نسل 3 بهتر عمل کرده است. همچنین کوالکام با این چیپست ظاهراً می‌تواند به رقابت با چیپ M3 اپل بپردازد.

براساس نتایج ارائه‌شده توسط گیک‌بنچ 6، اسنپدراگون 8 نسل 4 در آزمون تک‌هسته‌ای و چند‌هسته‌ای به‌ترتیب امتیازات 2845 و 10628 را به‌دست آورده است؛ بنابراین در مقایسه با اسنپدراگون 8 نسل 3 که در گلکسی S24 اولترا امتیاز 7249 را به‌دست آورده، چیپست جدید در تست چندهسته‌ای 46 درصد سریع‌تر است.

یکی از دلایلی که ظاهراً باعث‌ شده اسنپدراگون 8 نسل 4 چنین امتیازاتی را با وجود پیکربندی «2+6» هسته‌ای خود کسب کند، این است که طبق شایعات، این چیپست فقط از هسته‌های عملکردی سفارشی Phoenix بهره می‌برد. به‌نظر می‌رسد که مانند دایمنسیتی 9300، اسنپدر‌اگون 8 نسل 4 نیز هسته‌های کم‌مصرف خود را کنار خواهد گذاشت تا عملکرد آن حتی با وجود مصرف انرژی بیشتر، ارتقا پیدا کند.

البته ناگفته نماند که طبق شایعات، این چیپ براساس فرایند 3 نانومتری TSMC تولید خواهد شد، بنابراین راندمان بهبودیافته این لیتوگرافی می‌تواند تأثیرات نامطلوب کنارگذاشتن هسته‌های کارآمد را جبران کند.

اسنپدراگون 8 نسل 4 در مقابل M3

طبق نتیجه بنچمارک Antutu بالا، مک‌بوک پرو دارای چیپ M3 در آزمون تک‌هسته‌ای امتیاز 2985 و در آزمون چند‌هسته‌ای امتیاز 10762 را دریافت کرده است؛ بنابراین عملکرد چیپ اپل حداقل براساس اطلاعات بنچمارک‌ها به‌سختی فراتر از اسنپدر‌اگون 8‌ نسل‌ 4 می‌رود که این موضوع نشان می‌دهد تصمیم کوالکام برای استفاده از طراحی CPU سفارشی درست بوده است؛ حتی اگر مجبور شود که اسنپدراگون‌ 8 نسل 4 را با قیمت بیشتری نسبت به نسل قبلی خود عرضه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی