ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وسترن دیجیتال 24 و 28 ترابایتی
کامپیوتر و سخت افزار

وسترن دیجیتال درایوهای 24 ترابایتی CMR و 28 ترابایتی SMR را معرفی کرد

هارد درایو جدید Ultrastar DC HC680، با ظرفیت 28 ترابایت بیشترین فضای ذخیره‌سازی را در میان درایوهای موجود ارائه می‌دهد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۷ آبان ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

وسترن دیجیتال جدیدترین سری هارد درایوهای خود را با حداکثر ظرفیت 28 ترابایت برای مراکز داده معرفی کرد. این شرکت درحال عرضه درایو جدید Ultrastar DC HC680 با ضبط مغناطیسی پوششی (SMR) و ظرفیت حداکثر 28 ترابایتی است. این شرکت همچنین از درایوهای جدید WD Gold سازمانی و Ultrastar DC HC580 با حداکثر ظرفیت 24 ترابایتی و فناوری ضبط مغناطیسی معمولی (CMR) رونمایی کرده است.

براساس گزارش منتشرشده، پرچمدار هارد درایوهای وسترن دیجیتال در رونمایی اخیر، درایو Ultrastar DC HC680 است که در ظرفیت‌های 26، 27 و 28 ترابایت عرضه می‌شود. این سه مدل بالاترین ظرفیت را در میان درایوهای موجود در بازار دارند؛ برای مثال، هارد درایوهای X24 شرکت سیگیت حداکثر ظرفیت 24 ترابایت ارائه می‌دهند.

داریوهای جدید وسترن دیجیتال از نسخه بهبودیافته فناوری OptiNAND بهره می‌برند. این فناوری برای ذخیره‌سازی فراداده‌ها (یا متادیتا) از یک فلش‌درایو NAND استفاده می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشد و فضای کمتری اشغال کند. همچنین از ضبط مغناطیسی به کمک انرژی (EAMR) برای افزایش چگالی فضای درایو استفاده می‌شود. محصولات جدید وسترن دیجیتال از نوع درایوهای هلیومی هستند که 1/7 چگالی هوا دارند و صفحاتشان نازک‌تر است. این درایوها فقط برای مشتریان سازمانی در دسترس هستند.

مشخصات و قیمت درایوهای سازمانی وسترن دیجیتال

وسترن دیجیتال همچنین یک نسخه 24 ترابایتی از درایوهای سازمانی WD Gold را رونمایی کرد. این هارد درایو را می‌توان با قیمت 629.99 دلار از سایت این شرکت سفارش داد. درایوهای WD Gold در ظرفیت‌های مختلف (حتی 1 ترابایت) موجود هستند و از ضبط مغناطیسی معمولی استفاده می‌کنند، ولی درایوهای با ظرفیت 12 ترابایت و بالاتر ساختار هلیومی دارند. نسخه‌های 22 ترابایتی و 24 ترابایتی نیز ArmorCache را ارائه می‌دهند که وسترن دیجیتال می‌گوید عملکرد و امنیت داده‌ها را بهبود می‌بخشد.

سری Ultrastar DC همچنین دارای یک درایو جدید 24 ترابایتی به نام HC580 است. این مدل نیز از OptiNAND پشتیبانی می‌کند ولی به‌صورت CMR است و در ظرفیت 22 ترابایت و همچنین با رابط SATA عرضه می‌شود. این درایوهای هلیومی همچنین دارای طراحی 10 پلاتری و ArmorCache هستند، بنابراین تمام ویژگی‌های درایوهای دارای ظرفیت بالاتر را بدون معایب فناوری SMR ارائه می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی