ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بایننس
کریپتوکارنسی

کاربران بایننس از زمان استعفای مدیرعامل آن، بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه از این صرافی خارج کرده‌اند

همچنین میزان دارایی توکن اصلی بایننس، یعنی BNB، در 24 ساعت گذشته بیش از 8 درصد کاهش یافته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

براساس داده‌های شرکت تحلیل بلاکچین Nansen، پس از کناره‌گیری «چنگ‌پنگ ژائو»، مدیرعامل صرافی با‌یننس و اعتراف به نقض قوانین ضدپول‌شویی، در 24 ساعت گذشته، بدون احتساب بیت کوین، بیش از 1 میلیارد دلار از بایننس خارج شده است. همچنین میزان نقدینگی این صرافی در همین بازه زمانی 25 درصد کمتر شده است.

طبق گزارش CNBC، حجم معاملات توکن اصلی بایننس، یعنی BNB در 24 ساعت گذشته نزدیک به 60 درصد کاهش یافته است و به گفته Nansen، بایننس درحال‌حاضر حدود 2.8 میلیارد دلار توکن BNB در اختیار دارد. بااین‌وجود، بایننس همچنان بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است و هر ساله میلیاردها دلار حجم معامله را پردازش می‌کند.

Nansen همچنین اعلام کرده که درحال‌حاضر بیش از 65 میلیارد دلار دارایی روی این پلتفرم باقی مانده است، بنابراین بایننس احتمالاً برای مقابله با خروج ناگهانی سرمایه‌گذاران از پلتفرم خود به اندازه کافی سرمایه دارد. همچنین درحالی‌که میزان برداشت‌ها از بایننس درحال افزایش است، ظاهراً این صرافی هنوز شاهد «برداشت دسته‌جمعی» وجوه خود نبوده است.

بایننس احتمالاً بر مشکلات خود غلبه خواهد کرد

تحلیلگر بازار شرکت سرمایه‌گذاری Conotoxia Ltd توضیح می‌دهد:

«ارز دیجیتالی که به‌نظر می‌رسد بیشترین آسیب را دیده، توکن BNB از بایننس است. از میان 100 رمزارز برتر، 98 مورد از آن‌ها طی 24 ساعت گذشته تغییر قابل‌توجهی داشته‌اند. درهمین‌حال، بیت کوین نیز ابتدا 4 درصد سقوط کرد و اکنون با کاهش 1.3 درصدی باقی مانده است.»

هرچند وضعیت بایننس درحال‌حاضر بسیار آشفته به‌نظر می‌رسد، اما به گفته کارشناسانی که CNBC با آن‌ها صحبت کرده است، بزرگ‌ترین صرافی رمزارز جهان احتمالاً از این مشکل بزرگ عبور خواهد کرد. آنها به تصمیم شرکت مبنی بر پیروی از فرآیند وزارت دادگستری و اجرای یک استراتژی سه ساله برای مطابقت با عملیات خود و میزان دارایی های موجود در ذخایر شرکت اشاره کردند

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی