ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

bitcoin
کریپتوکارنسی

ارزش بازار بیت کوین از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد

قیمت پادشاه رمزارزها با عبور از 51 هزار دلار به بالاترین سطح خود طی دو سال گذشته رسیده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

براساس داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، ارزش بازار بیت کوین از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد. قیمت پادشاه رمزارزها با عبور از 51 هزار دلار به بالاترین سطح خود طی دو سال گذشته رسیده است.

در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین 51600 دلار است که نشان می‌دهد قیمت آن طی هفت روز گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است. این نخستین بار است که از دسامبر 2021 قیمت بیت کوین به بالای 51000 دلار رفته است. از ابتدای سال جاری میلاد قیمت این رمزارز بیش از 21 درصد افزایش داشته است.

باتوجه به افزایش قیمت بیت‌کوین، این نخستین بار است که طی دو سال گذشته ارزش بازار بیت‌کوین از مرز یک تریلیون دلار عبور می‌کند.

صعود قیمت بیت کوین و یک تریلیون دلاری شدن ارزش بازار پادشاه رمزارزها

همزمان با افزایش قیمت بیت کوین و عبور از قیمت 51 هزار دلاری، قیمت اتریوم نیز درکنار بسیاری از رمزارزها افزایش داشته و بازار ارزهای دیجیتال را سبزپوش کرده است.

افزایش قیمت و روند صعودی که در چند وقت اخیر آغاز شده است، همچنان ادامه دارد. تنها در سال جاری، بیت کوین بیش از 21 درصد رشد داشته است. بیت کوین در سال 2023 بیش از 150 درصد رشد کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه ژانویه سال جاری، صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت کوین یا ETF را تأیید کرد. قیمت بیت کوین دیروز مرز 50 هزار دلار را پشت‌سر گذاشته بود.

سایر ارزهای دیجیتال نیز افزایش قیمت داشته‌اند. براساس داده‌های CoinDesk، قیمت اتریوم، روز چهارشنبه به بیش از 2759 دلار رسید که بالاترین سطح آن از ماه می 2022 است. سرمایه‌گذاران امیدوارند که ETF اتر امسال توسط SEC تأیید شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی