ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت بیت کوین
کریپتوکارنسی

قیمت بیت کوین از 70 هزار دلار فراتر رفت

از چهارمین رویداد Halving بیت کوین در ماه گذشته و همچنین انتظارات نسبت به کاهش نرخ بهره جهانی به‌عنوان دلایل رشد اخیر یاد شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۵۶

دو هفته قبل، قیمت بیت کوین (BTC) پس از دو سال و سه ماه دوباره از مرز 60 هزار دلار فراتر رفت. حالا قیمت بزرگ‌ترین رمزارز بازار رکورد جدیدی را پشت‌سر گذاشته و قیمت آن از 70 هزار دلار نیز عبور کرده است.

قیمت بیت کوین به‌عنوان ارز دیجیتال پیشرو بازار از مرز 70000 دلار آمریکا عبور کرده است. از تقاضای سرمایه‌گذاران برای محصولات جدید حوزه کریپتو و همچنین انتظارات نسبت به کاهش نرخ بهره جهانی به‌عنوان دلایل افزایش قیمت آن یاد شده است.

بیت‌کوین ماه بسیار خوبی را پشت‌سر گذشته است و تنها در 30 روز گذشته، قیمت‌ آن بیش از 58.4 درصد رشد کرده و از اکتبر 2023 ارزش آن دو برابر شده است. موفقیت صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بورس که اواسط ژانویه افتتاح شدند نیز دلیل مهمی بر رشد قیمت بیت کوین بوده است.

قیمت بیت کوین از زمان سقوط به پایین‌ترین سطح خود یعنی 15 هزار دلار در اواخر سال 2022، تاکنون 350 درصد افزایش یافته است.

تأثیر رویداد نصف‌شدن (Halving) در قیمت بیت کوین

بیت کوین

از دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت بیت کوین، می‌توان به چهارمین رویداد نصف‌شدن یا Halving بیت‌کوین که ماه آینده اجرا خواهد شد نیز اشاره کرد که در آن، مقدار بیت کوینی که به‌عنوان پاداش به استخراج‌کنندگان این ارز داده می‌شود، تا 50 درصد کاهش خواهد یافت. با این اتفاق معمولاً موجی از تقاضا برای خرید این رمزارز به‌وجود می‌آید و قیمت بالا می‌رود. Halving تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد.

گفتنی است که سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها بسیار پرریسک است و دیجیاتو توصیه‌ای برای معامله در این بازار ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی