ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کریپتوکارنسی

رئیس بانک مرکزی: به‌دنبال اصلاح سیاست‌ها در برابر رمزارزها هستیم

به گفته فرزین تیمی در بانک مرکزی مشغول به کار است تا اصلاح سیاست‌های رمزارز را پیش ببرند.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۹ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۵۳

رئیس بانک مرکزی از تغییر سیاست‌های این نهاد در قبال رمزارزها خبر داد. او اعلام کرد آنها به دنبال این هستند که رمزارزها قانونی شوند و به صادرات و واردات کشور کمک کنند.

«محمدرضا فرزین»، رئیس کل بانک مرکزی در افتتاحیه دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت از تغییر سیاست‌های این نهاد در قبال رمزارزها خبر داد.

به گفته وی بانک مرکزی از سال‌ها قبل سیاستی را در برابر رمزارز‌ها دنبال کرده و آن سیاست این است که رمزارزها بتوانند به شکل قانونی دربیایند و به صادرات و واردات کمک کنند: «در کشور محدودیت در مبادلات داخلی وجود دارد تا به پولشویی منجر نشود. این سیاست در بسیاری از کشورهای دنیا رواج دارد و برخی کشورها مثل چین سیاست سخت‌گیرانه‌تری دارند.»

به گفته فرزین، بانک مرکزی قصد دارد به این حوزه نگاه مجددی داشته باشد: «می‌خواهیم ببینیم که مقررات فعلی کمک‌حال اقتصاد و مدیریت اقتصاد است یا خیر. ما بانک مرکزی هستیم و باید متولی این موضع باشیم تا به ثبات اقتصادی برسیم و اگر این ابزار کمک کند، از آن استفاده خواهیم کرد.»

رئیس بانک مرکزی اعتقاد دارد اگر رمزارز بتواند مقرراتی داشته باشد که به ما کمک کند، حتماً از آن استفاده خواهند کرد: «تیمی در بانک مرکزی در این مورد مشغول به کار است تا اصلاح سیاست‌های رمزارز را پیش ببریم.»

لازم به ذکر است هفته گذشته «محمدرضا پورابراهیمی»، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در گفت‌وگویی نفی رمزارزها از سوی بانک مرکزی را اشتباه دانسته بود. او بر لزوم استفاده از ظرفیت رمزارزها در نظام اقتصادی کشور تأکید کرد. به باور پورابراهیمی، اینکه بانک مرکزی بخواهد مسیری را در ره‌نگاشت رمزارزها تعریف کند که این موضوع را از اساس نفی کند، اقدام اشتباهی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی