ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین
کریپتوکارنسی

بزرگ‌ترین توقیف رمزارز در تاریخ آلمان؛ پلیس 2 میلیارد یورو بیت‌کوین را ضبط کرد

مظنونین این پرونده ظاهراً یک وب‌سایت غیرقانونی را در پایان سال 2013 راه‌اندازی کرده و از طریق آن اقدام به خرید بیت‌کوین کرده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

مقامات مجری قانون آلمان اعلام کردند که اخیراً 50 هزار بیت‌کوین (BTC) به ارزش 2 میلیارد یورو (2.17 میلیارد دلار) را در ایالت شرقی «زاکسن» این کشور کشف و ضبط کرده‌اند. از این اقدام به‌عنوان بزرگ‌ترین توقیف ارز دیجیتال در تاریخ آلمان یاد شده است. به گفته پلیس، تحقیقات هنوز ادامه دارد و هنوز هیچ اتهامی در این رابطه ثبت نشده است.

براساس گزارش‌های موجود، پلیس درحال تحقیق از دو مرد 37 و 40 ساله است که مظنون به راه‌اندازی یک وب‌سایت غیرقانونی در پایان سال 2013 هستند. مقامات ادعا کرده‌اند که این دو فرد از طریق پولی که توسط این وب‌سایت به‌دست آورده بوده‌اند، بیت‌کوین خریده‌اند.

مقامات همچنین به این موضوع اشاره کرده‌اند که تحقیقاتشان درمورد بهره‌برداری تجاری غیرمجاز از آثار دارای حق چاپ و متعاقب آن، پول‌شویی تجاری است.

پلیس آلمان در بیانیه خود نوشت:

«این توقیف پس از آن صورت گرفت که متهم به‌طور داوطلبانه تصمیم گرفت بیت‌کوین‌ها را به کیف‌پول رسمی اداره پلیس جنایی فدرال (BKA) منتقل کند.»

BKA هنوز جزئیات مربوط به این انتقال را ارائه نکرده، اما به گفته بازرسان، هنوز هیچ تصمیمی درمورد این نقدینگی بیت‌کوین گرفته نشده است. تا زمان پایان تحقیقات پلیس نیز اطلاعات بیشتری در دسترس نخواهد بود.

ارزهای دیجیتال در بین هکرها جذابیت بسیاری زیادی دارند و بیت‌کوین از این قاعده مستثنا نیست. حتی قبلاً در گزارشی گفته شده بود که هکرها در سال 2023 حدود دو میلیارد دلار رمزارز را در ده‌ها حمله سایبری سرقت کردند. بیت‌کوین در سال 2024 شروع بسیار خوبی داشت و در اولین روزهای سال میلادی جدید، قیمت آن از 45 هزار دلار فراتر رفت. در هنگام نگارش این خبر اما قیمت آن تا 42 هزار دلار کاهش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی