ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

www
کریپتوکارنسی

«ورلد کوین»، رمزارز خالق ChatGPT، طی یک هفته 140 درصد رشد کرد

رمزارز ورلد کوین (Worldcoin) که با مشارکت «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، راه‌اندازی شده، در هفته گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

توکن «ورلد کوین» با علامت اختصاری WLD که توسط «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI و خالق ChatGPT راه‌اندازی شده است، طی هفت روز گذشته رشد 141 درصدی را تجربه کرده، همچنین تعداد کاربران روزانه اپلیکیشن کیف پول این رمزارز نیز رکورد بیش از یک میلیون کاربر را ثبت کرده است.

ورلد کوین با انتشار پستی در تاریخ 18 فوریه در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد که اپلیکیشن کیف پول رمزنگاری‌شده‌اش موسوم به «اپلیکیشن جهانی»، بیش از یک میلیون کاربر فعال روزانه دارد که نسبت به نوامبر سال گذشته میلادی با تنها صدهزار کاربر فعال روزانه، رشد چشمگیری داشته است.

رشد 140 درصدی قیمت رمزارز ورلد کوین

ورلد کوین در جولای 2023 توسط سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI و «الکس بلانیا» راه‌اندازی شد. در آن مقطع زمانی، بنیان‌گذاران آن تصمیم گرفتند که برای پروژه تأیید هویت دیجیتالی، به کاربران دراِزای اسکن عنبیه خود، ارز دیجیتال پرداخت کنند.

در تاریخ 31 ژانویه 2024، دفتر کمیسر حریم خصوصی برای داده‌های شخصی (PCPD) هنگ‌کنگ، تحقیقاتی را در مورد فعالیت Worldcoin با اشاره به خطرات جدی برای حریم خصوصی داده‌‌های شخصی آغاز کرد. PCPD اعلام کرد که به‌عنوان بخشی از تحقیقات خود، حکم‌هایی را اجرا کرده است. در خارج از هنگ‌کنگ، این پروژه توجه بسیاری از قانون‌گذاران حوزه‌های قضایی را به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، به خود جلب کرده است. خدمات این مجموعه در کنیا به‌طور کامل به حالت تعلیق درآمده و اسکن عنبیه در هند متوقف شده است.

صرف‌نظر از این نگرانی‌های نظارتی، توکن بومی Worldcoin در هفته گذشته بیش از 141 درصد رشد داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی