ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیا رم ۸ گیگ در مک معادل ۱۶ گیگ در ویندوز است؟

چند گیگابایت رم کافیست؟

یکی از سؤالات پرتکرار و موردبحث در فضای مجازی در مورد میزان رم موردنیاز در لپ‌تاپ و کامپیوترهای شخصی است. بسیاری از کارشناسان ازجمله مهندسین اپل، بر این باورند که ۸ گیگابایت رم در نسخه پایه مک‌بوک ایر ام ۳ به‌خوبی از پس نیازهای کاربران برمی‌‌آید، اما درمقابل نیز بسیاری از کارشناسان با این عقیده مخالف هستند. در این ویدیو مدیریت رم در مک‌بوک‌ها و سیستم‌های ویندوزی را بررسی می‌کنم. با من همراه باشید.

تماشای ویدیو در یوتوب دیجیاتو

تماشای ویدیو در آپارات دیجیاتو

مدیریت رم در سیستم‌عامل مک با ویندوز تفاوت‌های زیادی دارد. این دو سیستم‌عامل تمرکز خود را روی موضوعات مختلفی گذاشته‌اند؛ مک اواس تمرکز خود را روی جابه‌جایی سریع‌تر بین برنامه‌ها گذاشته است و درمقابل، ویندوز تلاش می‌کند اپلیکیشن‌ها را سریع‌تر باز کند.

عکسی از رم که توسط هوش مصنوعی تولید شده

از طرفی، مک اواس به‌جای نشان‌دادن میزان رم باقی‌مانده، میزان فشاری که رم می‌تواند تحمل کند را نشان می‌دهد که عددی دقیق‌تر و قابل استناد است. چرایی این موضوع را در ویدیوی بالا به‌طور کامل توضیح داده‌ام. همچنین برای اینکه درک بهتری از موضوع رم و نحوه مدیریت آن داشته باشید، نحوه توزیع آن در دو معماری آرم و ایکس ۸۶ را نیز بررسی کرده و ترکیب آن با دو سیستم‌عامل مک اواس و ویندوز را شرح داده‌ام. پیشنهاد می‌کنم ویدیوی فوق را تماشا کنید تا با مفهوم رم و مدیریت آن در سیستم‌عامل‌ها و معماری‌های متفاوت پردازنده‌ها بیشتر آشنا شوید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.