ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نصب گوگل‌پلی روی آیفون!

طی روزهای اخیر احتمالاً این خبر به گوشتان رسیده است که اپل از ۱۰ رأی ممکن در یک دادگاه، ۹ رأی ممکن را به نفع خود به‌دست آورده و در طرف مقابل اپیک توانسته است تنها یک رأی کسب کند. اما همین یک رأی در کنار فشار اتحادیه اروپا باعث شده است تا آیفون و باغ سبز محصوری که ما می‌شناسیم، دستخوش تغییرات بنیادینی شود. حتی ممکن است روزی بتوانید گوگل‌پلی را روی آیفون نصب کنید! چگونه؟ در این ویدیو توضیح می‌دهم.

تماشای ویدیو در یوتوب دیجیاتو:

تماشای ویدیو در آپارات دیجیاتو:

اپل قرار است در iOS 17 یک تغییر بسیار مهم را ایجاد کند: نصب اپلیکیشن‌ها از جایی به‌جز اپ‌استور. یعنی شما می‌توانید از اپ‌استورهای شخص ثالث و متفرقه نیز استفاده کنید. البته این آزادی عمل تنها در اتحادیه اروپا به کاربر داده می‌شود؛ چرا که براساس قوانین سخت‌گیرانه GDPR اتحادیه اروپا، کاربران باید این حق انتخاب را داشته باشند تا از هر اپ‌استوری که علاقه دارند، اپلیکیشن‌های خود را نصب کنند.

اپل اگر نخواهد تن به این قوانین بدهد، باید قید فروش محصولات خود را در اتحادیه اروپا بزند. از همین رو به‌نظر می‌رسد حداقل گوشی‌هایی که در این منطقه جغرافیایی فروخته می‌شوند، این قابلیت را به کاربر می‌دهند که از اپ‌استور‌های متفرقه نیز اپلیکیشن‌های خود را نصب کنند.

آیفون

از سمت دیگر، آن یک رأی که اپیک در دادگاه برنده شده است نیز به تمامی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها این اجازه را می‌دهد تا توسط یک لینک، کاربر را به خارج از اپ‌استور هدایت کرده تا هزینه اشتراک یک برنامه را پرداخت کنند. دقیقاً همان بحثی که اپل و اپیک را به دادگاه کشاند.

در این ویدیو به حواشی پیرامون این موضوع پرداخته و از تأثیرات آن بر کاربران ایرانی آیفون و دیگر محصولات اپل صحبت می‌کنم. پس همراه من باشید تا ببینیم آیا می‌توان روزی گوگل‌پلی را روی آیفون نصب کرد یا نه! اسپانسر این ویدیو هم بلو‌بانک است که به شما اجازه می‌دهد به‌صورت کاملاً آنلاین و فقط طی چند دقیقه حساب خود را باز کرده و از میان کارت‌های جذاب، یکی را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.