ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کارآفرینی

حمله هم‌بنیانگذار فیسبوک به تسلا با پاسخ تند «ایلان ماسک» مواجه شد

«داستین موسکوویتز»، هم‌بنیانگذار فیسبوک تسلا را به ارائه ادعاهای دروغین در مورد نرم‌افزار خودران خود متهم کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

یکی از بنیانگذاران فیسبوک که در گذشته بارها به تسلا، غول خودروسازی آمریکایی، حمله کرده بود، حالا این روند را ادامه داده است. او در جدیدترین اظهارنظر خود، از تسلا به‌خاطر ارائه ادعاهای دروغین درباره عملکرد سیستم خوداران خود، به‌عنوان انرون (Enron، شرکت غول حوزه انرژی) جدید یاد کرده است که در سال 2001 اعلام ورشکستگی کرد. اما این اظهارات او بدون پاسخ باقی نمانده و «ایلان ماسک» در شبکه اجتماعی ایکس، چندین پست توهین‌آمیز خطاب به هم‌بنیانگذار فیسبوک منتشر کرده است.

«داستین موسکوویتز»، هم‌بنیانگذار فیسبوک که بعداً شرکت نرم‌افزاری آسانا (Asana) را راه‌اندازی کرد، با انتشار پست جدیدی در تردز، ادعا کرد که تسلا باعث گمراهی مشتریان خود می‌شود و آن را به ارائه ادعاهای دروغین در مورد نرم‌افزار خودران خود متهم کرد.

او در پست خود نوشت:

«می‌دانم برای اکثر افرادی که تسلا را از نزدیک دنبال نمی‌کنند، ممکن است دیوانه به نظر برسم، اما در این مرحله واقعا باید گفته شود. تسلا اکنون Enron است. ممکن است روند آن‌ها به همین صورت ادامه پیدا کند، اما در نهایت افرادی به زندان خواهند رفت. تسلا به‌طور گسترده از مصرف‌کنندگان کلاهبرداری کرده است، از دروغ‌گفتن درباره سیستم خودران گرفته تا تقلب در بحث اوراق بهادار.»

شرکت Enron که موسکوویتز تسلا را به آن تشبیه کرده است، غول حوزه انرژی سال 2001 بود که پس از استفاده از رویکردهای حسابداری خلاقانه برای پنهان‌کردن میلیاردها دلار بدهی خود و همچنین دروغ‌گفتن درباره منابع درآمدش، اعلام ورشکستگی کرد. مدیران ارشد این شرکت در سال 2006 به‌دلیل کلاهبرداری مجرم شناخته شدند.

پاسخ تند ایلان ماسک به هم‌بنیانگذار فیسبوک

اظهارات موسکوویتز، مورد توجه ایلان ماسک قرار گرفت. او که معمولاً این دسته از اتهامات را بدون پاسخ نمی‌گذارد، در ایکس پست‌های توهین‌آمیزی نسبت به او منتشر کرد. ماسک ابتدا، هم‌بنیانگذار فیسبوک را یک «کند ذهن» خطاب کرد و در پست دیگری ضمن عذرخواهی نه‌چندان جدی از او، گفت که موسکوویتز بهتر است در این مسائل دخالتی نداشته باشد:

«می‌خواهم از داستین عذرخواهی کنم که او را «کند ذهن» خطاب کردم. منظور من این نبود. منظورم این بود که او یک احمق خودبزرگ‌بین است و به‌قدری از دنیا بی‌خبر است که نمی‌تواند حقایق قانونی را ببیند. برایش آرزوی بهترین‌ها را دارم و امیدوارم روزی بتوانیم دوست باشیم.»

موسکوویتز در حالی تسلا را به ارائه ادعاهای دروغین نسبت به سیستم خودران خود متهم کرده است که روز گذشته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) گفته بود سیستم کمک‌راننده خودران تسلا عامل بروز تصادفات (ازجمله 13 مورد که منجر به مرگ و صدمات جدی شده بود) نبوده است و این سوانح به اشتباهات خود افراد برمی‌گردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | 3 هفته قبل

    سمپاشی علیه تسلا کار روزمره این جماعت هستش ولی اشاره نمیکنن این شرکت یک تنه صنعت خودروهای الکتریک رو به جلو حرکت میده و از کجا به کجا رسیده
    اینا بزرگ ترشون بیل گیتس بود که رو ورشکستگی تسلا شرط‌بندی کرده

مطالب پیشنهادی