ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

AMAZON
مالی و سرمایه گذاری

آمازون به‌دلیل نقض قوانین کار کالیفرنیا حدود 6 میلیون دلار جریمه شد

دفتر کمیساریای کار کالیفرنیا، آمازون را به‌دلیل تخلفات مربوط به قوانین کارگری، برابر با 5,901,700 دلار جریمه کرد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۱۵

دفتر کمیساریای کار کالیفرنیا آمازون را به‌دلیل تخلفات مربوط به قانون تدوین‌شده برای حمایت از کارگران انبار، رقمی برابر با 5,901,700 دلار جریمه کرد.

براساس قانون AB-701 ایالتی، شرکت‌های بزرگ موظف‌اند به کارگران انبار یا مراکز توزیع کتباً میزان سهمیه‌های کاری موردانتظارشان را اطلاع بدهند. همچنین باید مواردی به آن‌ها گفته شود ازجمله این مسئله که چند وقت یک‌ بار باید کارهای خاصی را انجام بدهند و عواقب رعایت‌نکردن این قواعد نیز باید به کارگران اطلاع داده شود.

این قانون واکنشی بود به موضوع کارگران آمازون که می‌گفتند برای به‌ حداکثر رساندن بازدهی‌شان از استراحت و حمام‌ رفتن صرف‌نظر می‌کنند. فرماندار کالیفرنیا، «گاوین نیوسام»، سال 2021، هنگام امضای این لایحه، گفت: «کارمندان سخت‌کوش انبار که در این زمان‌ به‌شکلی بی‌سابقه به ما کمک کرده‌اند، نباید به‌دلیل حجم کار از رعایت موارد بهداشتی و ایمنی جا بمانند و در معرض خطر یا آسیب قرار بگیرند.»

جریمه سنگین آمازون به‌دلیل نقض قوانین کار در کالیفرنیا

به گفته کمیسر کار کالیفرنیا، آمازون در دو مرکزش در شهرهای مورنو ولی و ردلندز با 59,017 مورد تخلف در بازرسی‌های اداره کار روبه‌رو بوده است و نتوانسته قوانین را رعایت کند. این یکی از اولین جریمه‌های بزرگی است که به لطف قانون AB-701 وضع شده است. این قانون ژانویه 2022 اجرایی شد.

بازرسی‌ها نشان می‌دهد کارگران در معرض فشار برای کار سریع‌تر قرار می‌گیرند و زمان‌های استراحت کافی ندارند. آمازون به اتهاماتش اعتراض کرده است و درحال‌حاضر موضوع در دست بررسی است.

درنهایت، این واقعه نشان می‌دهد تدابیر حقوقی و نظارت بر شرکت‌های بزرگ در زمینه حقوق کارگران اهمیت زیادی دارد و باید به‌دقت پیگیری شود تا کارگران در محیط کارشان از حقوق و ایمنی‌های لازم برخوردار باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی