ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
مالی و سرمایه گذاری

آمازون ظاهراً در یک قرارداد ابری بزرگ به مایکروسافت 1 میلیارد دلار پرداخت خواهد کرد

با وجود این معامله، آمازون که هم‌اکنون از Office 365 استفاده می‌کند، ابزارهای بهره‌وری خود را به سیستم‌های ابری مایکروسافت 365 منتقل خواهد کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

آمازون و مایکروسافت تاکنون به شیوه‌‌های مختلفی با یکدیگر همکاری کرده‌اند. به عنوان مثال، آماز‌ون برنامه الکسا را در استور مایکروسافت منتشر کرده و غول ردموندی نیز برخی از برنامه‌های خود را در اکوسیستم‌های دیگر منتشر کرده است. همچنین این دو غول فناوری برای پشتیبانی رسمی از برنامه‌های اندرویدی در ویندوز 11 با یکدیگر همکاری کرده‌اند. حالا در گزارش جدیدی گفته شده است که آمازون و مایکروسافت درحال انعقاد یک معامله ابری بزرگ 1 میلیارد دلاری هستند.

بیزینس اینسایدر در گزارش خود ادعا می‌کند که آمازون می‌خواهد طی یک دوره پنج‌ساله برای دریافت یک میلیون مجوز Microsoft 365 به این شرکت یک میلیارد دلار پرداخت کند. در این گزارش با استناد به منابع و اسناد داخلی گفته شده است که ظاهراً این مجوزها توسط کارمندان شرکت آمازو‌ن و کارمندان ارشد آن استفاده خواهد شد. درحال‌حاضر آمازون از Office 365 استفاده می‌کند، اما با وجود این معامله، ابزارهای بهره‌وری خود را به سیستم‌های ابری منتقل خواهد کرد.

انتقال آمازون به مایکروسافت 365

مایکروسافت 365

انتظار می‌رود که انتقال به مایکروسافت 365 در نوامبر امسال آغاز شود؛ زمانی که غول سازنده ویندوز قابلیت‌های هوش مصنوعی Copilot خود را به برنامه‌های آفیس اضافه خواهد کرد. البته این روند تا اوایل سال 2024 ادامه خواهد داشت.

همچنین در این گزارش توضیح داده شده است که مایکروسافت تخصیص منابع خود در بخش‌های ابری و امنیتی را به‌منظور پاسخگویی به تقاضای ایجادشده توسط این معامله افزایش خواهد داد.

در گذشته، آمازون از سرمایه‌گذاری روی نسخه‌های ابری برنامه‌های آفیس خودداری می‌کرد، زیرا نمی‌خواست داده‌های خود را روی سرویس‌های ابری شرکت رقیب ذخیره کند. اکنون مشخص نیست چه چیزی تغییر کرده است که آمازون را برای انتقال به مایکروسافت 365 تشویق می‌کند.

این قرارداد می‌تواند یک پیروزی بزرگ برای مایکروسافت باشد و حتی پس از آن، قیمت سهام این شرکت با 1 درصد افزایش مواجه شده است. همچنین این گزارش درحالی منتشر شده که در هفته‌های گذشته گفته شده بود سرویس‌های ابری مایکروسافت و آمازون زیر ذره‌بین سازمان رقابت و بازار بریتانیا قرار گرفته‌اند. علاوه‌براین، «پانوس پانای»، مدیر سابق ویندوز و سرفیس که ماه گذشته استعفا کرده بود، ظاهراً قرار است به آمازون محلق شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی