ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل اپل
مالی و سرمایه گذاری

اپل در شکایت مربوط به حقوق «تیم کوک» پیروز شد

در این شکایت گفته شده بود که اپل بیشتر از مقدار تعیین‌شده به مدیرعامل خود حقوق پرداخت کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

شکایتی مبنی بر اینکه اپل به اشتباه ده‌ها میلیون دلار بیش از اندازه به مدیران خود، ازجمله «تیم کوک»، مدیرعاملش پرداخت کرده است، رد شد.

در این شکایت که توسط یک صندوق بازنشستگی وابسته به گروه بین‌المللی با نام Brotherhood of Teamsters تنظیم شده است، شاکی مدعی شده که اپل در سال‌های 2021 و 2022 با محاسبه نادرست ارزش جوایز سهام مبتنی بر عملکرد، به‌ترتیب 92.7 میلیون دلار و 94 میلیون دلار به کوک و چهار مدیر دیگر پرداخت کرده است. طبق استدلال شاکی، ظاهراً قبلاً تعیین شده بوده که کمیته حقوق و دستمزد اپل در این سال‌ها 77.5 میلیون دلار به مدیران خود پرداخت کند.

این صندوق بین‌المللی در شکایت خود ادعا کرده که محاسبه اشتباه اپل باعث گمراهی سهامداران شده است.

حمایت قاضی از نحوه محاسبه و پرداخت حقوق مدیرعامل اپل

اکنون «جنیفر روچون»، قاضی منطقه‌ای ایالات‌متحده، با این شکایت مخالفت کرده و می‌گوید که اپل روش‌های پرداخت خود را به‌طور دقیق و مطابق با قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده توصیف کرده است. او همچنین گفت که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هیئت‌مدیره اپل حقوق مدیران را اشتباه حساب کرده باشد و گفت که شاکی قبل از شکایت خود، به هیئت‌مدیره زمان کافی برای بررسی اعتراضات نداده است.

ماه گذشته در بیانیه سالانه اپل گفته شده بود که درآمد «تیم کوک» در سال 2023 با کاهش 36 درصدی به 63.2 میلیون دلار رسیده است. برای سال 2023 درآمد پیش‌بینی‌شده مدیرعامل اپل 49 میلیون دلار بود که در مقایسه با سال 2022، این میزان 40 درصد کاهش یافته است. مجموع غرامت سالانه کارکنان حقوق‌بگیر اپل نیز در سال 2023، 94,118 دلار بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی