ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل متا گوگل
مالی و سرمایه گذاری

اپل، متا و گوگل ظاهراً با تحقیقات اتحادیه اروپا درباره اجرای قانون DMA مواجه می‌شوند

نقض قانون بازارهای دیجیتال اروپا توسط اپل، متا و گوگل می‌تواند جریمه‌ای معادل 10 درصد از گردش مالی سالانه آن‌ها را به‌دنبال داشته باشد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۴ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

اپل، متا و گوگل ظاهراً برای نقض احتمالی قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) مورد بررسی قرار می‌گیرند. به‌نظر می‌رسد این سه غول فناوری اگر در این تحقیقات مقصر شناخته شوند، تا پایان سال 2024 با جریمه‌های سنگینی مواجه خواهند شد.

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش می‌دهد که کمیسیون اروپا احتمالاً در روزهای آینده تحقیقات جدیدی درباره عملکردهای اپل، متا و گوگل آغاز خواهد کرد و تصمیمات نهایی این تحقیقات قبل از به پایان رسیدن دوره ریاست فعلی سازمان ضدانحصار اتحادیه اروپا، «مارگرت وستاگر» در ماه نوامبر (آبان 1403) صادر خواهد شد.

نقض DMA می‌تواند 10 درصد از گردش مالی جهانی سالانه این سه شرکت را به‌خطر بیندازد. قانون بازارهای دیجیتال، این شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا به کاربران و رقبای خود حق انتخاب بیشتری بدهند تا بتوانند مجالی برای توسعه داشته باشند. چند هفته قبل نیز اتحادیه اروپا اپل را به علت نقض قوانین ضدرقابت 2 میلیارد دلار جریمه کرد.

تحقیقات اتحادیه اروپا درباره عملکرد اپل، متا و گوگل

مارگرت وستاگر پیش‌تر در مصاحبه‌ای به رویترز گفته بود که هزینه‌های تحمیلی از سوی اپل و متا بابت خدماتشان، ممکن است بخشی از تحقیقات اتحادیه اروپا باشد. او همچنین به روش‌هایی که برخی شرکت‌ها برای تحقیر محصولات یا خدمات رقیب به کار می‌برند، اشاره کرد و گفت که انجام این کارها غیرعاقلانه است.

وستاگر همچنین گفته بود که می‌خواهد هرگونه تحقیقات DMA را سرعت ببخشد، با این هدف که ترجیحاً در عرض شش ماه تصمیم‌گیری انجام گیرد تا کاربران و توسعه‌دهندگان بتوانند به‌زودی نتایج قوانین جدید را ببینند. پیش‌ازاین، رقبای این سه شرکت نارضایتی خود را با مجری قوانین اتحادیه اروپا در میان گذاشته و گفته بودند اقدامات اعلام‌شده توسط این شرکت‌ها ناکافی است.

یکی دیگر از نکته‌های مهم DMA این است که این سه شرکت و همچنین مایکروسافت، آمازون و بایت‌دنس باید به کاربران اجازه دهند هر نرم‌افزار یا اپلیکیشن از پیش نصب‌شده را حذف کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی