ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپ استور
مالی و سرمایه گذاری

درآمد اپ استور اپل در سال 2022 بیشتر از 1 تریلیون دلار بوده است

به گفته اپل، درآمد اپ استور 29 درصد نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

اپل به فاصله چند روز تا زمان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2023، ارزش اپ استور خود را تبلیغ کرد و گفت که این پلتفرم در سال گذشته تراکنش‌هایی به ارزش 1.1 تریلیون دلار را انجام داده است که 29 درصد نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

بلومبرگ در گزارش خود، براساس مطالعه‌ای که به سفارش اپل انجام شده، توضیح می‌دهد که فروش سالانه و صورت‌حساب‌های این شرکت که شامل مبالغ دریافتی از برنامه‌ها و اشتراک‌ها، تبلیغات درون‌برنامه‌ای و کالاها یا خدمات فیزیکی می‌شود، از سال 2019 بیش از 80 درصد در اپ استور افزایش پیدا گرده است.

اپ استور باعث رشد توسعه‌دهندگان می‌شود

اپل در سال‌های گذشته با انتقادات زیادی مواجه شده که ادعا داشتند غول فناوری با اعمال محدودیت‌هایی برای توسعه‌دهندگان و دریافت کمیسیون 30 درصدی، از قدرت زیاد اپ استور در اکوسیستم خود سؤ استفاده می‌کند. حالا شرکت سازنده آیفون با نشان دادن میزان درآمدی که برای توسعه‌دهندگان ایجاد کرده، به دنبال رفع این نگرانی‌ها است. به گفته این شرکت، 90 درصد از 1.1 تریلیون دلار اشاره شده، به‌طور کامل به کسب‌و‌کارها اختصاص داده شده است.

براساس این گزارش، بزرگ‌ترین محرک‌های اپ استور در سال گذشته خرده فروشی‌های عمومی و اپلیکیشن‌های سفر بوده است. برنامه‌های تحویل غذا در سال 2022 حدود 77 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند و درآمد سرویس‌های اشتراک گذاری خودرو تقریباً 48 میلیارد دلار بوده است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که درآمد تبلیغات درون برنامه‌ای از 45 میلیارد دلار در سال 2019 به 109 میلیارد دلار افزایش یافته است.

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل در بیانیه‌ای گفت:

«همانطور که در این گزارش نشان داده شده، اپ استور یک بازار پر جنب‌و‌جوش و نوآورانه است که در آن فرصت‌ها رشد می‌کنند.»

کوک احتمالاً هفته آینده نیز در کنفرانس سالانه این شرکت با توسعه‌دهندگان صحبت خواهد کرد. انتظار می‌رود تا در این رویداد، شاهد هدست واقعیت ترکیبی اپل باشیم که اپ استور مخصوص به خود را دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی