ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

طراح اپل
مالی و سرمایه گذاری

بلومبرگ: طراح ارشد آیفون و اپل واچ به «جانی آیو» و «سم آلتمن» ملحق می‌شود

به نظر می‌آید «تنگ تان» قرار است با جانی آیو و سم آلتمن ملحق شود تا روی یک پروژه سخت‌افزاری هوش مصنوعی کار کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

اوایل دسامبر، گزارش شد که «تنگ تان»، طراح ارشد آیفون و اپل واچ، اپل را ترک خواهد کرد. اکنون جزئیات بیشتری به دست آمده است که نشان می‌دهد تان قرار است با جانی آیو، طراح ارشد سابق اپل، در شرکت او یعنی LoveFrom همکاری کند. همچنین آیو و سم‌ آلتمن درحال‌حاضر روی یک پروژه هوش مصنوعی درحال همکاری هستند. به نظر می‌رسد تنگ تان نیز به این دو نفر برای انجام این پروژه ملحق شود.

براساس گزارش «مارک گرمن» از بلومبرگ، تنگ تان که یک دهه پیش به اپل پیوست، با جانی آیو در LoveFrom در کنار سم آلتمن از OpenAI همکاری خواهد کرد. این سه نفر روی یک پروژه سخت‌افزاری جدید هوش مصنوعی کار خواهند کرد.

همکاری تنگ تان در LoveFrom و سم آلتمن

تنگ تان (Tang Tan)

چند ماه پیش همکاری آلتمن و آیو خبرساز شد و در آن زمان گفته شد که این دو نفر درحال مذاکره برای ایجاد محصولی هستند که از آن به‌عنوان «آیفون دنیای هوش مصنوعی» یاد می‌شود. از آن زمان هیچ خبری از این پروژه بلند‌پروازانه به بیرون درز پیدا نکرد، اما اکنون با پیوستن تنگ تان به این دو، می‌توان این پروژه را همچنان درحال پیشرفت دانست.

گرمن در گزارش خود می‌گوید که خروج تنگ تان نشان‌دهنده ازهم‌پاشیدگی بیشتر تیم طراحی است که آیو در اپل ساخته بود. پس از آنکه آیو پس از 30 سال اپل را ترک کرد، بسیاری از اعضای تیم او نیز در این شرکت نماندند. براساس گزارش‌ها، بیش از 20 پرسنل از اپل به شرکت آیو LoveFrom رفته‌اند.

اخیراً افراد دیگری نیز شرکت کوپرتینویی را ترک کرده‌اند. «پاتریک کافمن»، یکی از مهم‌ترین رهبران طراحی رابط کاربری اپل از این شرکت جدا شد. «کالین برنز»، مدیر سابق طراحی در شرکت پخش بریتانیایی که پس از کناره‌گیری آیو به اپل پیوست، قرار است این شرکت را ترک کند. او درحال‌حاضر تیم معماری تعامل اپل را اداره می‌کند که مسئول کاوش مفاهیم اولیه سخت‌افزار و نرم‌افزار است.

«شوتا آئویاگی»، یکی دیگر از اعضای تیم طراحی صنعتی مشهور آیو در اپل نیز از این گروه خارج شده است. او به‌تازگی در LoveFrom شروع به کار کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی