ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مالی و سرمایه گذاری

مدیران متا، ایکس و تیک‌تاک برای ارائه توضیح درباره امنیت آنلاین کودکان به کنگره می‌روند

نحوه محافظت از کاربران جوان دربرابر محتوای مضر یکی از مهم‌ترین مباحث این جلسه است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

مدیران عامل برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دارنده شبکه‌های اجتماعی مانند متا و تیک‌تاک، امروز در مقابل کنگره حاضر خواهند شد تا از خود دربرابر انتقادات مبنی بر کم‌کاری در محافظت از کودکان و نوجوانان دفاع کنند.

براساس گزارش تک‌کرانچ، این جلسه قرار است ساعت 18:30 به وقت ایران برگزار شود. کمیته قضایی سنا میزبان آن خواهد بود و «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، «لیندا یاکارینو»، مدیرعامل ایکس، «شو چو»، مدیرعامل تیک تاک، «جیسون سیترون»، مدیرعامل دیسکورد و «ایوان اشپیگل» از اسنپ در آن حضور خواهند داشت. همچنین زاکربرگ و چو تنها مدیرانی هستند که به‌طور داوطلبانه و بدون احضاریه در این جلسه حاضر می‌شوند.

درحالی‌که زاکربرگ معمولاً برای پاسخگویی درمورد چالش‌های صنعت فناوری در این جلسات طولانی و پیچیده ظاهر می‌شود، اما برای اولین‌بار است که یاکارینو، اشپیگل و سیترون در یک جلسه رسمی حضور پیدا خواهند کرد. همچنین شرکت Discord برای اولین‌بار به چنین جلساتی دعوت شده است.

جلسه استماع کنگره آمریکا درباره ایمنی کودکان در فضای اینترنت

جلسه استماع روز چهارشنبه با عنوان «غول‌های فناوری و بحران سوءاستفاده جنسی آنلاین از کودکان» زمینه‌های بسیار زیادی را پوشش خواهد داد. قانون‌گذاران احتمالاً در آن مجموعه‌ای از نگرانی‌ها مبنی بر اینکه شبکه‌های اجتماعی چگونه از کاربران جوان دربرابر محتوای مضر محافظت می‌کنند، بررسی خواهند کرد.

علاوه‌براین، انتظار می‌رود که قانون‌گذاران پنج مدیرعامل شرکت‌های فناوری را به‌دلیل سایر نگرانی‌های ایمنی آنلاین مانند فروش ماده مخدر «فنتانیل» در اسنپ‌چت و شیوع محتوای خودکشی در تیک‌تاک، تحت فشار قرار دهند.

انتظار می‌رود که شرکت‌های فناوری دربرابر اتهامات احتمالی ایستادگی کنند و به تغییراتی که برای پلتفرم‌ها و سیاست‌های خود ایجاد کرده‌اند، اشاره نمایند. به عنوان مثال، اینستاگرام اخیراً ویژگی جدیدی را معرفی کرده است که کاربران نوجوان را به ترک شبکه اجتماعی و خوابیدن تشویق می‌کند. همچنین ویژگی دیگری به این پلتفرم اضافه شده است که از ارسال پیام کاربران غریبه به افراد زیر سن قانونی جلوگیری می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی