ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
مالی و سرمایه گذاری

استارتاپ هوش مصنوعی xAI ایلان ماسک 6 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد

استارتاپ xAI از این سرمایه برای عرضه محصولات و توسعه زیرساخت‌های خود استفاده خواهد کرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۰

استارتاپ هوش مصنوعی xAI ایلان ماسک که چت‌بات Grok را ساخته است، در خبری رسمی اعلام کرد که موفق به جذب سرمایه‌ای 6 میلیارد دلاری شده است. پیش‌تر در گزارش‌ها گفته شده بود که این شرکت درحال مذاکره با سرمایه‌گذاران است و با این کار ارزش خود را به 24 میلیارد دلار خواهد رساند.

استارتاپ xAI در مطلبی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که از طرف سرمایه‌گذارانی همچون Sequoia Capital، اندریسن هوروویتز، Valor Equity Partners، فیدلیتی مینیجمنت، Vy Capital و هلدینگ شاهزاده ولید بن طلال سرمایه‌ای 6 میلیارد دلاری در قالب سرمایه‌گذاری سری B دریافت کرده است.

استارتاپ هوش مصنوعی ایلان ماسک در یک سال گذشته پیشرفت‌های جالب توجهی داشته است. این شرکت اولین‌بار در ماه ژوئیه 2023 معرفی شد و در ماه نوامبر مدل هوش مصنوعی Grok-1 را معرفی کرد. در ادامه مدل Grok-1.5 از راه رسید که قابلیت پردازش متون طولانی‌تر را داشت. xAI همچنین از Grok-1.5V رونمایی کرد که قابلیت درک تصاویر دارد.

این سرمایه‌گذاری چگونه به xAI ایلان ماسک کمک خواهد کرد؟

xAI می‌گوید در ماه‌های آینده به پیشرفت ادامه خواهد داد و به‌روزرسانی‌ها و محصولات جذابی را در دست معرفی دارد. این استارتاپ از این سرمایه‌گذاری برای عرضه اولین محصولات خود به بازار، توسعه زیرساخت‌های پیشرفته و تسریع تحقیق و توسعه فناوری‌های آینده استفاده خواهد کرد.

استارتاپ xAI تمرکز خود را بر توسعه سیستم‌های پیشرفته هوش مصنوعی بر پایه حقیقت، شایستگی و کمک حداکثری به بشریت گذاشته است. مأموریت این استارتاپ درک ماهیت واقعیت جهان است. ایلان ماسک نیز قبلاً به این موضوع به‌عنوان یکی از اهداف تأسیس xAI اشاره کرده بود.

این استارتاپ همچنین در انتها اشاره کرده است که در موقعیت‌های شغلی مختلف آماده جذب نیرو است. xAI می‌گوید به‌دنبال افرادی می‌گردد که بخواهند در آینده بشریت نقشی اثرگذار داشته باشند.

چندی قبل در گزارشی اعلام شد که هوش مصنوعی Grok احتمالاً به‌زودی چندوجهی می‌شود تا با مدل‌های رقیب ازجمله GPT-4o رقابت بهتری داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی