ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
مالی و سرمایه گذاری

ایلان ماسک برای رقابت با OpenAI ظاهراً به‌دنبال جذب سرمایه 4 میلیارد دلاری برای xAI است

با وجود این سرمایه‌گذاری، ارزش xAI به 18 میلیارد دلار خواهد رسید.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

xAI، استارتاپ نوپای حوزه هوش مصنوعی «ایلان ماسک»، برای رقابت جدی‌تر با OpenAI، سازنده ChatGPT، به دنبال جذب 3 تا 4 میلیارد دلاری است که با وجود آن، ارزش این شرکت به 18 میلیارد دلار خواهد رسید.

برساس گزارش بلومبرگ، ایمیل‌های مربوط به تأمین‌مالی بالقوه استارتاپ هوش مصنوعی ایلان ماسک، از جمله یک طرح تقریباً 20 صفحه‌ای، در بین جامعه سرمایه‌گذران سیلیکون ولی در حال جابه‌جایی است. براساس یکی از منابع که خواسته نامش فاش نشود، افراد نزدیک به ماسک در شبکه‌های خود برای سنجش میزان علاقه سرمایه‌گذاران به مشارکت در حال گفتگو با یکدیگر هستند.

همچنین به گفته این شخص، شرایط و ارزش دلاری (3 تا 4 میلیارد دلار) این سرمایه‌گذاری هنوز نهایی نشده است و احتمال تغییر آن وجود دارد.

تلاش ایلان ماسک برای تأمین‌مالی xAI

در طرح 20 صفحه‌ای مذکور، برخی نقاط بالقوه برای سرمایه‌گذاران برجسته شده و همچنین در آن از سوابق ماسک در شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس حمایت شده است. علاوه بر این، اشاره می‌کند که مدل‌های هوش مصنوعی xAI می‌تواند روی داده‌های با کیفیت بالا شبکه اجتماعی ایکس آموزش داده شود.

اخیراً وال استریت ژورنال نیز در گزارش دیگری گفته بود که ایلان ماسک قصد جمع‌آوری 3 میلیارد دلار سرمایه را دارد تا ارزش شرکت هوش مصنوعی خود را به 18 میلیارد دلار برساند. طبق گزارش این نشریه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر Gigafund و Steve Jurvetson ازجمله حامیانی هستند که قصد سرمایه‌گذاری در شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک را دارند.

قبلاً نیز گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم ایلان ماسک برای جمع‌آوری 6 میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی منتشر شده بود، اما در اوایل سال جاری میلادی، ماسک اعلام کرد که xAI با سرمایه‌گذاران برای تأمین منابع مالی مذاکره نکرده است. xAI در ماه مارس یک نسخه پیشرفته‌تر از چت بات خود را به نام Grok-1.5 معرفی کرد. چت‌بات Grok برای استفاده کاربران پریمیوم شبکه اجتماعی X که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، در دسترس است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی