ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ماسک خندان
مالی و سرمایه گذاری

بلومبرگ: ثروت ایلان ماسک در سال 2023 حدود 92 میلیارد دلار افزایش یافته است

ایلان ماسک همچنان با مجموع دارایی 229 میلیارد دلاری، ثروتمندترین فرد دنیاست.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۹ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، در آخرین روزهای سال 2023، «ایلان ماسک» با ثروت 229 میلیارد دلار عنوان ثروتمندترین فرد جهان را حفظ کرد. ایلان ماسک پس از ضرر 138 میلیارد دلاری در سال 2022، حدود 92 میلیارد دلار در سال 2023 به ثروت خود اضافه کرده است. این رشد عمدتاً به عملکرد خوب شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس در سال 2023 برمی‌گردد.

براساس گزارش بلومبرگ و شاخص میلیاردرهای این نشریه، مدیرعامل شرکت تسلا که در سال 2022 حدود 138 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده بود، اکنون حدود 92 میلیارد دلار به دارایی‌هایش افزوده است. این رشد بیشتر مدیون عملکرد خوب تسلا در سال 2023 است. ارزش بازار تسلا درحال‌حاضر به 831 میلیارد دلار می‌رسد. ارزش بازار این شرکت در سال 2022 حدود 388 میلیارد دلار بود.

مقایسه میزان رشد ثروت ایلان ماسک با برنار آرنو، جف بزوس، بیل گیتس و استیو بالمر در سال 2023

عملکرد ایلان ماسک در اسپیس‌ایکس و شبکه اجتماعی ایکس

اسپیس‌ایکس، یکی از کسب‌وکارهای متعدد ایلان ماسک، با مأموریت‌های فضایی و قراردادهای سودآور، به ارزش 175 میلیارد دلار دست یافته است. همچنین سرمایه‌گذاری‌های این میلیاردر در شرکتی مثل نورالینک توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرده که این خود باعث رونق چنین شرکت‌هایی شده است.

البته تمام سرمایه‌گذاری‌های ماسک در 2023 موفقیت‌آمیز نبوده‌اند؛ ماسک بعد از خرید توییتر (ایکس فعلی) جنجال‌های زیادی را برانگیخت. این شرکت از زمانی که او در سال 2022 مدیریت آن را به دست گرفت، ارزش خود را از دست داده است. ماسک در تلاش برای تبدیل ایکس به یک اپلیکیشن جامع، تغییراتی اساسی در این پلتفرم ایجاد کرده است. برای مثال، تغییر نام توییتر به ایکس باعث نارضایتی و سردرگمی کاربران شد.

ایلان ماسک تقریباً در تمام سال موقعیت خود به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان را حفظ کرده است و اغلب با «برنار آرنو» برای رتبه اول رقابت می‌کند. به‌طور کلی، براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع دارایی خالص 500 نفر از ثروتمندترین افراد در سال 2023 به میزان 1.5 تریلیون دلار افزایش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی