ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

sam altman
مالی و سرمایه گذاری

سم آلتمن ظاهراً با کمک «امت شیر» و مدیرعامل Airbnb به OpenAI بازگشته است

گزارش وال استریت ژورنال می‌گوید «امت شیر» و «برایان چسکی» ظاهراً در بازگشت سم آلتمن به مدیرعاملی OpenAI نقش داشته‌اند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۴ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

گزارش جدیدی می‌گوید «امت شیر»، مدیرعامل سابق توییچ که به‌عنوان مدیرعامل موقت OpenAI انتخاب شده بود و «برایان چسکی»، مدیرعامل Airbnb، ظاهراً در بازگشت سم آلتمن به شرکت سازنده ChatGPT نقش داشته‌اند.

امت شیر تنها 72 ساعت، قبل از بازگشت سم آلتمن، به‌عنوان مدیرعامل موقت در OpenAI فعالیت کرد؛ اما این وضعیت به‌سرعت تغییر کرد و آلتمن به کمک وی و برایان چسکی به جایگاه خود بازگشت.

برایان چسکی، سم آلتمن و امت شیر، سال‌هاست که یکدیگر را می‌شناسند و در مورد خطرات هوش مصنوعی نیز با یکدیگر بحث می‌کنند. اما شواهد نشان می‌دهد که آن‌ها در شرایط سخت، با یکدیگر متحد می‌شوند تا کارها به‌خوبی پیش برود.

سم آلتمن با کمک مدیرعامل موقت OpenAI و مدیرعامل Airbnb به سمت خود بازگشت

براساس گزارش وال استریت ژورنال، در جریان برکناری غیرمنتظره سم آلتمن از OpenAI در ماه گذشته میلادی، برایان چسکی، مدیرعامل Airbnb و امت شیر که کمتر از 72 ساعت به‌عنوان مدیرعامل موقت OpenAI مشغول به کار شد، به بازگشت آلتمن کمک کردند.

برایان چسکی یکی از اولین افرادی بود که سم آلتمن وقتی فهمید از OpenAI اخراج شده است، با او تماس گرفت. به گزارش The Information، این دو نفر به‌مدت بیش از یک دهه باهم دوست بودند و آلتمن به‌عنوان مشاور در شتاب‌دهنده استارتاپی Y Combinator، چسکی را راهنمایی کرده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، آلتمن دقایقی پس از دریافت خبر برکناری خود در 17 نوامبر، به چسکی پیام داده است. به گزارش نیویورک تایمز، وقتی آن روز آن‌ها با یکدیگر صحبت کردند، چسکی از آلتمن سؤالاتی در مورد اینکه چرا هیئت‌مدیره او را اخراج کرده است، پرسیده تا شرایط را بررسی کند.

باید گفت که چسکی فقط از روی کنجکاوی از آلتمن سؤال نپرسیده است. به گزارش وال استریت ژورنال، هنگامی که امت شیر به مدت کوتاهی سکان مدیریت OpenAI را به‌دست گرفت، آن‌ها به فکر بازکردن مسیری برای بازگشت آلتمن بودند و درنهایت این اتفاق رخ داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی