ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خرید تیک تاک
مالی و سرمایه گذاری

مدیرعامل سابق گوگل زمانی به فکر خرید تیک تاک بوده است

به‌عقیده اریک اشمیت، قانون‌گذاری درباره تیک تاک توسط ایالات‌متحده ایده بهتری تا ممنوعیت یا انجام اقدامات قضایی علیه آن است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۲:۰۰

«اریک اشمیت»، مدیرعامل سابق گوگل ظاهراً زمانی درحال بررسی خرید تیک تاک بوده، اما درحال‌حاضر از انجام آن صرف‌نظر کرده است.

دولت آمریکا این ماه قانونی را تصویب کرد که به موجب آن، ByteDance، مالک چینی تیک تاک، یک سال فرصت دارد تا پلتفرم خود را در ایالات‌متحده به‌فروش برساند، در غیر این صورت، استفاده از آن در خاک آمریکا ممنوع خواهد شد. اشمیت که نزدیک به یک دهه مدیریت آلفابت، مالک گوگل را برعهده داشته است، اخیراً اعلام کرده که در مقطعی به فکر خرید این پلتفرم بوده است.

اشمیت در مصاحبه‌ای به بلومبرگ درباره خرید تیک تاک گفت:

«درحال‌حاضر چنین برنامه‌ای ندارم، اما زمانی در حال بررسی [گزینه خرید] بودم.»

نظر اشمیت درباره خرید یا ممنوعیت تیک تاک

او به‌عنوان نظر شخصی خود توضیح داد که قانون‌گذاری و کنترل تیک تاک توسط ایالات‌متحده ایده بهتری تا ممنوعیت یا انجام اقدامات قضایی علیه آن است. اشمیت همچنین گفت که از نظر او این برنامه بیشتر شبیه به تلویزیون است تا یک شبکه اجتماعی، و امیدوار است که ایالات‌متحده آن را تحت نظارت قانونی قرار دهد.

پس از اعلام خبر تصویب ممنوعیت یا فروش تیک تاک، شرکت چینی مالک این شبکه اجتماعی گفته بود که ترجیح می‌دهد در ایالات‌متحده ممنوع شود تا پلتفرم خود را بفروشد. صبح امروز نیز در گزارشی مشخص شد که ByteDance از دولت آمریکا شکایت کرده و در یک پرونده قضایی اعلام کرد که کنگره آمریکا «گام بی‌سابقه‌ای را برای جداکردن یا ممنوعیت صریح TikTok برداشته» و این اقدام «غیرقانونی» است.

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، اشمیت با ثروت خالص 32.2 میلیارد دلار، چهل‌وهفتمین فرد ثروتمند جهان است. او از زمانی که گوگل را ترک کرده، از طریق برنامه‌ای به‌نام پروژه مطالعات رقابتی ویژه (Special Competitive Studies Project) رقابت ایالات‌متحده با چین را به تمرکز اصلی خود تبدیل کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی