ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وارن بافت
مالی و سرمایه گذاری

فایننشال تایمز: «وارن بافت» 10 میلیون از سهم شرکتش در اپل را فروخت

با این وجود، شرکت بافت اکنون 5.9 درصد از کل سهام اپل را در اختیار دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

«وارن بافت»، سرمایه‌گذار 93 ساله که رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت «برکشر هاتاوی» است، تصمیم گرفته تا بخشی از سهام خود در اپل را بفروشد.

بافت اولین بار در سال 2016 سرمایه‌گذاری خود روی اپل را شروع کرد و از آن زمان تاکنون سرمایه‌گذاری خود را افزایش داده است. سال 2017، او سهام خود در اپل را تقریباً چهار برابر کرد و تا سال 2022، شرکت Berkshire Hathaway او بیش از 100 میلیارد دلار از سهام اپل درآمد کسب کرده است.

حالا فایننشال تایمز در گزارشی ادعا کرده که شرکت بافت 10 میلیون سهام اپل را در سه ماهه آخر سال 2023 فروخته است که حدود 1.1 درصد از کل سهام برکشر هاتاوی در غول فناوری را شامل میشود.

بافت همچنین سهام خود در اچ‌پی (HP) را نیز ظاهرا کاهش داده است.

علاقه وارن بافت به اپل

با این وجود، شرکت بافت اکنون 5.9 درصد از کل سهام اپل را در اختیار دارد و فایننشال تایمز می‌گوید ارزش این میزان تا پایان سال 2023، 174 میلیارد دلار بوده است. بافت در سال 2022 فاش کرده بود که برکشایر هاتاوی بیش از 31 میلیارد دلار برای خرید سهام اپل هزینه کرده است.

البته این اولین باری نیست که برکشایر هاتاوی سهام خود در اپل را کاهش می‌دهد. در سه ماهه سوم سال 2020 نیز این شرکت 36 میلیون از سهام خود را فروخت و سپس در سه ماهه چهارم 2020، حدود 6 درصد دیگر را نیز به فروش رساند.

فایننشال تایمز همچنین اشاره می‌کند که بافت سال 2021 فروش اخیر سهام اپل را «احتمالا اشتباه» خوانده بود.

بافت که به «حکیم اوماها» (Sage of Omaha) معروف است، آیفون را یک «محصول خارق‌العاده» توصیف می‌کند. او همچنین گفته که این دستگاه تا اندازه‌ای برای کاربران مهم است که «اگر مجبور شوند ماشین دوم یا آیفون خود را کنار بگذارند، ماشین دوم خود را رها می‌کنند».

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی