ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

GOOGLE
مالی و سرمایه گذاری

برنامه جدید تعدیل نیروی گوگل بر صدها کارمند بخش فروش تبلیغات تأثیر می‌گذارد

پس از اخراج حدود 1000 کارمند در هفته گذشته، گوگل اکنون می‌خواهد تعدادی از پرسنل تیم فروش تبلیغات را تعدیل کند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

پس از اخراج حدود 1000 کارمند در هفته گذشته، گوگل اکنون می‌خواهد تعدادی از پرسنل تیم فروش تبلیغات خود را تعدیل کند. این تصمیم گوگل می‌تواند روی چندصد شغل در سطح جهانی تأثیر بگذارد.

«کریس پاپاس»، سخنگوی گوگل، تأیید کرد که با این تصمیم برخی ردیف‌های شغلی در سطح جهانی حذف می‌شوند. درواقع تصمیم گوگل می‌تواند در سطح جهانی تأثیرگذار باشد.

اخبار مربوط به تعدیل نیروها در گوگل برای اولین‌بار توسط وب‌سایت Business Insider منتشر شد. منبع این خبر یادداشت منتشرشده از معاون ارشد گوگل، یعنی «فیلیپ شیندلر» بود. براساس این اطلاعات، شیندلر به این موضوع اشاره کرده است که در مرحله اول برخی از پرسنل واحد «فروش مشتریان بزرگ» (LCS) تعدیل نیرو می‌شوند. این بخش روی فروش آگهی‌های تبلیغاتی به شرکت‌های بزرگ کار می‌کند. تیم «راهکارهای مشتریان گوگل» (GCS) نیز آگهی‌ها را به مشتریان کوچک‌تر می‌فروشد. براساس گزارشی دیگر، تیم فروش LCS در اکتبر سال گذشته نیز با تعدیل نیرو مواجه بود و برخی پرسنل این بخش اخراج شدند. حالا به‌نظر می‌رسد که بار دیگر گوگل برنامه تعدیل نیرو برای این بخش درنظر گرفته است.

تعدیل نیرو در تیم فروش تبلیغات گوگل می‌تواند روی برخی مشاغل در سطح جهانی تأثیرگذار باشد

سخنگوی گوگل می‌گوید این شرکت هر سال فرایند سخت‌گیرانه‌ای را طی می‌کند تا تیم خود را برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان تبلیغاتی به‌روز کند. گوگل در تلاش است تا مشتریان خود را به تیم‌های تخصصی و کانال‌های فروش مناسب متصل کند تا بتواند نیازهای خدماتی آن‌ها را به‌درستی برآورده نماید. اما این تغییرات باعث می‌شود که چندصد شغل در سراسر جهان حذف ‌شود و کارمندانی که تعدیل شده‌اند، می‌توانند برای سایر ردیف‌های شغلی گوگل درخواست دهند.

هفته گذشته گوگل برنامه تعدیل نیروی خود را اجرا کرد و اکنون این شرکت قصد دارد تیم فروش تبلیغات خود را با تقریباً 30 هزار نیرو هدایت کرده و نیروهای مازاد را اخراج کند. گوگل قبلاً برنامه تعدیل نیرو را در چندین بخش از شرکت اجرا کرده بود و حالا این موضوع به تیم فروش تبلیغات رسیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی