ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
مالی و سرمایه گذاری

هم‌بنیان‌گذار گوگل در سکوت خبری جزیره‌ای 32 میلیون دلاری خریده است

درمجموع هم‌بنیان‌گذار 50 ساله گوگل از اقیانوس آرام جنوبی گرفته تا دریای کارائیب، پنج جزیره در سراسر جهان دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

«لری پیج»، مدیرعامل سابق گوگل، ظاهراً بی‌سروصدا یک جزیره خصوصی با ارزش 32 میلیون دلار را به مجموعه دارایی‌های خود اضافه کرده است.

طبق اسنادی که توسط بیزینس اینسایدر بررسی شده، پیج در سال 2018، 32 میلیون دلار برای خرید جزیره Cayo Norte در 36 کیلومتری شرق پورتوریکو هزینه کرده است. با مساحتی نزدیک به 300 هکتار، Cayo Norte بزرگ‌ترین جزیره خصوصی پورتوریکو محسوب می‌شود. در ادامه گزارش گفته‌ شده که پیج جزیره را با استفاده از همان LLC (شرکت مسئولیت محدود) خریداری کرده است که قبلاً برای خرید جزایر دیگر از آن کمک گرفته بود.

درمجموع، لری پیج از اقیانوس آرام جنوبی گرفته تا دریای کارائیب، پنج جزیره در سراسر جهان دارد. او همچنین جزیره دیگری با نام Lollik Islands را در سال 2014 با قیمت 23 میلیون دلار خریداری کرد که در مجاورت جزیره تازه خریداری‌شده Cayo Norte قرار دارد.

هنوز مشخص نیست پیج که سال 2019 از گوگل جدا شد، چه هدفی از خرید Cayo Norte دارد. مردم محلی به اینسایدر اعلام کرده‌اند که از زمان خرید جزیره هیچ نشانه‌ای از توسعه در آن مشاهده نکرده‌اند. بااین‌حال، گزارش‌هایی از فرود چند هلیکوپتر در آن وجود دارد.

توجه حافظان محیط‌زیست به جزیره بنیانگذار گوگل

درهمین‌حال، حافظان محیط زیست به این نکته توجه دارند که پیج طبیعت Cayo Norte را مختل نخواهد کرد، زیرا ارزش اکولوژیکی بالایی برای منطقه دارد و درصورت مختل‌شدن می‌تواند باعث تخریب اکوسیستم منطقه شود.

«مری آن لاکینگ»، مدیر سازمان حفاظت از مرجان NGO CORALations، به اینسایدر گفت: «امید ما این است که این مرد جزیره را به‌عنوان یک ملک سرمایه‌گذاری برای توسعه و ویرانی نمی‌خواهد. اگر بتوان از آن همراه با ساحل شمالی Culebra محافظت کرد، ایده‌آل خواهد بود. ارزش محافظت از چنین منطقه‌ای، دیدن آن تأثیرات نیست. بنابراین بهتر است آن را همان‌طور که هست، با پوشش گیاهی که وجود دارد حفظ کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی