ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شیائومی هواوی
مالی و سرمایه گذاری

جنگ غول‌های فناوری چین؛ شیائومی هواوی را به ارائه اطلاعات نادرست درباره پتنت‌ها متهم کرد

اختلاف‌نظر هواوی و شیائومی به استفاده از پتنت‌های مربوط به لولای گوشی‌های هوشمند تاشو مربوط می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

در صنعت فناوری، معمولاً شرکت‌های مختلف با شکایات مربوط به استفاده غیرقانونی از پتنت‌های دیگران مواجه می‌شوند و حالا یک مورد مشابه بین شیائومی و هواوی درحال وقوع است. دو غول چینی درگیر نبردی حقوقی شده‌اند که در آن، هواوی شیائومی را به نقض پتنت‌های مربوط به لولای گوشی‌های تاشوی خود متهم کرده است. در مقابل، شیائومی ادعا کرده که از فناوری‌های خود در این گوشی‌ها استفاده کرده و همچنین یکی از مدیران هواوی را به ارائه اطلاعات نادرست در مورد پتنت‌ها متهم کرده است.

اختلاف بین این دو شرکت به ماه سپتامبر برمی‌گردد؛ زمانی که هواوی با شکایت از شیائومی ادعا کرد که این شرکت پتنت‌های مربوط به لولای گوشی‌های هوشمند تاشوی آن را نقض کرده است. بااین‌حال، براساس گزارش رویترز، شیائومی اکنون این اتهامات را رد و همچنین هواوی را به ارائه اطلاعات نادرست متهم کرده است.

اتهامات شیائومی علیه هواوی

شیائومی ادعا می‌کند پتنت مذکور که در گوشی‌های تاشو به فناوری «استخوان اژدها» (Dragon Bone) معروف است، به‌طور مستقل توسط خود این شرکت توسعه یافته و مورد استفاده قرار گرفته است. غول چینی در دفاعیه خود همچنین بر چندین تفاوت قابل‌توجه بین این دو پتنت اشاره کرده است. این فناوری اولین‌بار در گوشی تاشوی شیائومی میکس فولد 3 به‌کار گرفته شد که مکانیسم لولای آن مورد‌توجه بسیار زیادی قرار گرفت.

درحال‌حاضر نتیجه اختلاف بین این دو شرکت هنوز مشخص نیست؛ البته باید اشاره کرد که پرونده‌های حقوقی مربوط به نقض پتنت‌ها بسیار پیچیده هستند و حل‌و‌فصل آن‌ها ممکن است چند سال طول بکشد.

گوگل و Sonos ازجمله شرکت‌هایی بودند که طی سال‌های گذشته نبرد حقوقی مشابهی با یکدیگر داشتند. در جریان این پرونده‌ها، گوگل در سال جاری به پرداخت جریمه 32.5 میلیون دلاری محکوم شد. همچنین آمازون اخیراً به‌دلیل استفاده غیرقانونی از پتنت‌های فناوری تشخیص گفتار و پردازش زبان طبیعی متعلق به شرکت VB Assets در اسپیکرهای هوشمند Echo و دستیار هوشمند الکسا به پرداخت جریمه 46.7 میلیون دلاری محکوم شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی