ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

درآمد IBM
مالی و سرمایه گذاری

گزارش سود و درآمد IBM برای سه ماهه چهارم سال 2023 اعلام شد

غول فناوری درآمد 17.38 میلیارد دلاری و سود 3.29 میلیارد دلاری را گزارش کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

سهام آی‌بی‌ام (IBM) در معاملات روز چهارشنبه پس از اعلام نتایج درآمد سه ماهه چهارم این شرکت که از انتظارات وال‌استریت نیز پیشی گرفته است، تا 8 درصد افزایش یافت.

درآمد و سود IBM

براساس گزارش CNBC، آی‌بی‌ام در طول این دوره موفق به کسب 17.38 میلیارد دلار درآمد شده که این میزان از پیش‌بینی 17.30 میلیارد دلاری تحلیلگران بیشتر است. همچنین درآمد آن نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است. سود به ازای هر سهم این شرکت نیز 3.87 دلار اعلام شده (3.29 میلیارد دلار) که از اجماع 3.78 دلاری وال استریت (2.71 میلیارد دلار) پیشی گرفته است.

حاشیه سود سه ماهه چهارم شرکت نیز با 59.1 درصد، به بیشترین حد خود از سال 1999 رسیده است.

IBM اعلام کرد که درآمد بخش نرم‌افزاری آن با افزایش 3 درصدی به 7.51 میلیارد دلار رسیده است اما این میزان کمتر از اجماع 7.67 میلیارد دلاری تحلیلگران بوده است. درآمد مشاوره آن نیز با 5.05 میلیارد دلار، حدود 6 درصد رشد کرده و البته کمتر از پیش‌بینی 5.12 دلاری وال استریت است.

درآمد به‌دست‌آمده از زیرساخت‌های IBM نیز بالغ بر 4.60 میلیارد دلار اعلام شده است که رشد 3 درصدی آن را نشان می‌دهد. تحلیلگران در این زمینه درآمد 4.28 میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده بودند. دسته زیرساخت‌های توزیع‌شده آن که شامل سرورهایی با تراشه‌های Power می‌شود، در مقایسه با کاهش 4 درصدی در سه ماهه سوم، به رشد 8 درصدی رسیده است.

آی‌بی‌ام همچنین در طول سه ماهه گذشته، یک صندوق سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری را با هدف استارتاپ‌های هوش مصنوعی سازمانی معرفی کرد و گفت که قصد دارد 2.13 میلیارد یورو یا 2.32 میلیارد دلار برای StreamSets و webMethods، دو کسب‌و‌کاری که اکثریت آن‌ها متعلق به Software AG است، بپردازد.

IBM
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی