ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

IBM
مالی و سرمایه گذاری

IBM برای تقویت زیرساخت‌های هوش مصنوعی خود خریدی 2.3 میلیارد دلاری انجام می‌دهد

IBM پلتفرم‌های یکپارچه‌سازی داده‌های شرکت Software AG را برای تقویت زیرساخت‌های هوش مصنوعی خود خریداری می‌کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

IBM اعلام کرد که پلتفرم‌های یکپارچه‌سازی سازمانی شرکت آلمانی سافتور آگ (Software AG) را به مبلغ 2.33 میلیارد دلار خریداری می‌کند تا زیرساخت هوش مصنوعی و خدمات ابری هیبریدی خود را تقویت نماید. آی‌بی‌ام گفته است که از طریق یک معامله نقدی قصد خرید پلتفرم‌های StreamSets و webMethods سافتور آگ را دارد.

براساس گزارش رویترز، این معامله باعث می‌شود که IBM مالکیت StreamSets (یک پلتفرم یکپارچه‌سازی داده‌ها که Software AG در سال گذشته آن را خریداری کرد) و WebMethods (Software AG این شرکت را در سال 2007 به قیمت بیش از 500 میلیون دلار خریده بود) را در اختیار بگیرد.

قابل ذکر است که خود شرکت Software AG در اوایل سال جاری میلادی توسط Silver Lake خریداری شده بود. «سیلور لیک» در ابتدا اکثریت 63 درصد مالکیت سافتور آگ را به مبلغ 2.4 میلیارد دلار خریداری کرد و درحال‌حاضر 93.3 درصد از سهام این شرکت نرم‌افزار آلمانی را در اختیار دارد.

خریدهای IBM برای توسعه هوش مصنوعی و فضای ابری

داده‌های انبوه زیربنای هوش مصنوعی است و مانند اکثر شرکت‌های امروزی، IBM نیز به‌دنبال گسترش و ارتقای فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود است. این شرکت در سال جاری میلادی یک پلتفرم جدید علم داده به نام Watsonx را معرفی کرد که ابزارهایی برای ساخت و استقرار هوش مصنوعی و همچنین مدیریت تمام منابع داده‌ها ارائه می‌کند. به‌نظر می‌رسد که دو پلتفرم جدید سافتور آگ، در این حوزه به کمک IBM خواهند آمد.

پلتفرم‌های یکپارچه‌سازی داده‌ها مثل StreamSets و webMethods به شرکت‌ها امکان می‌دهند که داده‌های خود را بدون در نظر گرفتن مکان و در هر قالبی، ادغام کنند. IBM با این پلتفرم‌ها خواهد توانست فناوری‌هایی را که لایه‌های مختلفی دارند، ازجمله مدیریت API، امکان‌پذیر کند.

IBM پیش‌ازاین نیز برای تکمیل فناوری‌های ابری هیبریدی خود خرید‌های هنگفتی داشته است. این شرکت در سال 2018 شرکت Red Hat را به قیمت 34 میلیارد دلار خرید. اخیراً نیز IBM قراردادی 4.6 میلیارد دلاری برای خرید شرکت Apptio بسته است.

IBM
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی