ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جف بزوس و جنگل آمازون
مالی و سرمایه گذاری

فرماندار برزیلی: جف بزوس باید بابت استفاده از نام آمازون حق امتیاز بپردازد

این فرماندار برزیلی معتقد است که «جف بزوس»، بنیان‌گذار شرکت آمازون باید حق امتیاز استفاده از این نام را به آن‌ها بپردازد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۵ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

فرماندار ایالت آمازوناس برزیل از جف بزوس خواسته است که بابت استفاده از نام آمازون حق امتیاز بپردازد. این فرماندار یک ویدیو در اینستاگرام منتشر کرده که در آن بزوس را مورد خطاب قرار داده و از او خواسته است که حق امتیاز استفاده از نام جنگل‌های بارانی آمازون را بپردازد. لازم به ذکر است که جف بزوس در خردادماه 1402 با همکاری «لئوناردو دی‌کاپریو»، هنرپیشه مشهور، یک طرح 200 میلیون دلاری برای حفاظت از جنگل‌های بارانی آمازون راه‌اندازی کرده بود.

براساس گزارش اینسایدر، «ویلسون لیما»، فرماندار ایالت آمازوناس برزیل، از جف بزوس خواسته است که حق امتیاز استفاده از نام جنگل بارانی معروف برزیل را بپردازد. لیما به خبرگزاری برزیلی O Globo گفت: «[شرکت] آمازون از نام آمازوناس و آمازونیا استفاده می‌کند. اما سهم ما چقدر است؟ می‌خواهیم بدانیم.» لیما گفت که قصد دارد این موضوع در اجلاس اقلیمی COP28 که اکنون در دبی درحال برگزاری است، مطرح شود.

درخواست پول از جف بزوس به‌خاطر استفاده از نام آمازون

این فرماندار در اینستاگرام ویدیویی منتشر کرده است که بزوس را از نقطه نگاه جنگل‌های آمازون به زبان پرتغالی خطاب قرار می‌دهد:

«شما میلیون‌ها محصول را تحویل می‌دهید و بزرگ‌ترین پارک لجستیکی را در جهان دارید. من؟ من هوای کل سیاره را پاک می‌کنم و بزرگ‌ترین تنوع زیستی و جنگل‌های بارانی جهان را دارم. اگر شرکت شما از همه ارزشمندتر است، می‌گویم که من بی‌ارزش هستم و از آنجایی که شما از نام من استفاده می‌کنید که هرگز چیزی از آن به‌دست نیاورده‌ام، از شما دعوت می‌کنم برای شناخت بهتر من به اینجا بیایید. جف.»

جنگل‌های بارانی آمازون را گاهی «ریه‌های» زمین می‌نامند؛ زیرا مقادیر زیادی دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند. همچنین این جنگل‌ها شامل 10 درصد از گونه‌های جانوری شناخته‌شده در جهان است. جنگل آمازون حدود 2.5 میلیون مایل مربع (معادل 6.5 میلیون کیلومتر‌مربع) را پوشش می‌دهد.

از سوی دیگر، دارایی خالص بزوس در سال جاری 64 میلیارد دلار افزایش یافت و به 171 میلیارد دلار رسید و او را به دومین فرد ثروتمند جهان براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ تبدیل کرد. شرکتی که او تأسیس کرد و ارزش آن 1.5 تریلیون دلار است، به نام رودخانه آمازون نام‌گذاری شده است.

این بنیان‌گذار میلیاردر در سال 2020، 10 میلیارد دلار برای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی کمک مالی کرد. همچنین در خردادماه 1402، بزوس با همکاری لئوناردو دی کاپریو یک طرح 200 میلیون دلاری برای حفاظت از جنگل‌های بارانی آمازون راه‌اندازی کرد.

همچنین چند روز قبل، برزیل از راه‌اندازی یک صندوق 205 میلیون دلاری برای حفظ جنگل‌های بارانی آمازون در اجلاس COP28 خبر داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علی میری | Ali Miri
    علی میری | Ali Miri | ۱۵ آذر ۱۴۰۲

    🥸

مطالب پیشنهادی