ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مک بوک
مالی و سرمایه گذاری

مینگ-چی کو از کاهش فروش 30 درصدی مک‌بوک‌ها به‌دلیل عدم عرضه مدل جدید خبر می‌دهد

در این گزارش همچنین از کاهش تقاضای کار از خانه و کاهش جذابیت نمایشگرهای اپل به‌عنوان دلایل دیگر کاهش فروش مک‌بوک یاد شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ مهر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر معتبر محصولات اپل در گزارش جدیدی اعلام کرده که فروش مک بوک به دنبال تصمیم کوپرتینویی‌ها برای عدم‌ عرضه مک‌های جدید تا پایان سال 2023 به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.

کو در پست جدید خود ادعا می‌کند که فروش مک بوک در سال جاری حدود 30 درصد کمتر از سال 2022 خواهد بود و میزان آن به حدود 17 میلیون دستگاه کاهش پیدا می‌کند. او همچنین تأکید کرد که میزان تقاضا برای مک بوک ایر 15 اینچی پس از پایان فصل بازگشایی مدارس به‌میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است و این موضوع باعث می‌شود تا عرضه پیش‌بینی‌شده این دستگاه حدود 20 درصد یا بیشتر کاهش پیدا کند.

دلایل کاهش فروش مک بوک

کو ماه گذشته در گزارش دیگری گفته بود که اپل احتمالاً در سال جاری میلادی از مک‌بوکی با تراشه M3 رونمایی نخواهد کرد. با توجه به عدم عرضه محصول جدید تا پایان سال 2023، او اکنون انتظار دارد که سرعت عرضه مک‌بوک‌ها به میزان قابل‌توجهی کمتر از فصل‌های گذشته باشد. در این گزارش همچنین از کاهش تقاضا بابت دورکاری از خانه، کاهش جذابیت محصولات مجهز به تراشه اپل سیلیکون و نمایشگرهای مینی ال‌ای‌دی اپل نیز به‌عنوان دلایل کاهش فروش مک بوک یاد شده است.

در ادامه این گزارش، کو ادعا می‌کند که ظاهراً اپل انتظار دارد تراشه‌های سری M3 باعث افزایش فروش مک در سال 2024 شود، اما خود او در حال حاضر چندان به این موضوع معتقد نیست.

کو در گزارش‌های قبلی خود نسبت به این موضوع که مک‌بوک‌های جدید با تراشه M3 فروش این دستگاه‌ها را افزایش می‌دهند، شک داشت. او گفته بود که تقاضای این دستگاه‌ها ممکن است به دلیل «فقدان محرک‌های رشد» همچنان «پایین‌تر از حد انتظارات» باشد. این تحلیلگر اساساً مدعی شده که اپل دیگر عوامل رشد چند سال گذشته را نخواهد داشت. این عوامل عبارت بودند از افزایش تقاضای کار از خانه به دلیل همه‌گیری کرونا یا جدید بودن اپل سیلیکون که بسیاری از مشتریان را به ارتقاء ترغیب کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی