ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مارک زاکربرگ متا
مالی و سرمایه گذاری

ثروت مارک زاکربرگ با رشد سهام متا، 28 میلیارد دلار بیشتر شد

با این شرایط، زاکربرگ اکنون از «بیل گیتس»، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت، ثروتمندتر است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

متا در چند وقت گذشته رشد بسیار خوبی داشته است؛ پس از اینکه این غول فناوری ابتدا یک سه‌ماهه قوی از نظر درآمد را اعلام کرد و سهام آن با رشد 20 درصدی همراه شد، اکنون دارایی خالص «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل آن، 28 میلیارد دلار افزایش یافته و به 165 میلیارد دلار رسیده است. با این شرایط، زاکربرگ از «بیل گیتس»، بنیان‌گذار مایکروسافت، ثروتمندتر است.

براساس گزارش CNBC، زاکربرگ تا پایان روز جمعه، به‌لطف افزایش 20 درصدی سهام متا، 28 میلیارد دلار به‌دست آورده است. طبق این گزارش، دارایی خالص مدیرعامل متا اکنون به 165 میلیارد دلار رسیده و اکنون بالاتر از هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت قرار گرفته است.

افزایش ثروت مارک زاکربرگ با رشد سهام متا

علاوه‌براین، زمانی که متا اولین سود سهام خود را در ماه مارس پرداخت کند، زاکربرگ تقریباً 174 میلیون دلار دیگر دریافت خواهد کرد. زاکربرگ درحال‌حاضر حدود 350 میلیون سهام کلاس A و B دارد که هر دو واجد شرایط دریافت سود هستند. اگر متا سود سه‌ماهه 50 سنت خود را حفظ کند، زاکربرگ می‌تواند سالانه بیش از 690 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

برای مدیرعاملی که دارایی او ارتباط نزدیکی با عملکرد سهام شرکتش، یعنی متا دارد، این یک تغییر چشمگیر محسوب می‌شود. براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، در سال 2021، ارزش خالص دارایی‌های زاکربرگ به حدود 142 میلیارد دلار رسیده بود. اما از آن زمان تاکنون، تغییرات بازار، متا را تا حد زیادی تحت تأثیر خود قرار داده است. سرمایه‌گذاران و تحلیلگران به‌شدت از این شرکت به‌دلیل سرمایه‌گذاری‌های چند میلیارد دلاری روی واحد Reality Labs که فعالیت‌های حوزه واقعیت مجازی و متاورس آن را انجام می‌دهد، انتقاد کرده‌اند. حتی با وجود این نیز ماه گذشته متا اعلام کرد که همچنان قصد دارد سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی روی متاورس داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی