ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جو کیانی
مالی و سرمایه گذاری

جو کیانی: مسیمو برای مبارزه با اپل حدود 100 میلیون دلار هزینه کرده است

جو کیانی، مدیرعامل ایرانی مسیمو، در مصاحبه جدیدی با وال‌استریت ژورنال درباره نبرد خود با اپل حرف زده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

درحالی‌که اپل واچ موقتاً به بازار بازگشته، اما اختلاف بر سر پتنت شرکت تجهیزات پزشکی مسیمو با اپل هنوز به پایان نرسیده است. «جو کیانی»، مدیرعامل ایرانی مسیمو، در مصاحبه‌ای جدید با وال‌استریت ژورنال می‌گوید مسیمو تاکنون حدود 100 میلیون دلار برای مبارزه با اپل هزینه کرده است؛ نبردی که در ژانویه 2020 (دی‌ماه 1398) آغاز شد.

در مصاحبه وال‌استریت ژورنال، جو کیانی درباره اینکه چرا مصمم است که تا آخر با اپل مبارزه کند، توضیح می‌دهد: «هیچ‌کس مقابل آن‌ها ایستادگی نمی‌کند. اگر من بتوانم این کار را انجام دهم، ممکن است اپل را به‌سمت بهترشدن سوق دهم.» او می‌گوید که مسیمو تاکنون حدود 100 میلیون دلار برای مبارزه با اپل هزینه کرده است. همان‌طور که وال‌استریت ژورنال اشاره می‌کند، کل سود مسیمو در سال 2022 حدود 144 میلیون دلار بوده است.

نبرد جو کیانی با اپل

قبل از مقابله با اپل، کارمندان مسیمو و دوستان کیانی به او در مورد خطرات آینده هشدار داده بودند. کیانی می‌گوید: «مردم به من می‌گفتند دیوانه‌ام و نمی‌توانم مقابل اپل بایستم؛ آن‌ها منابع نامحدودی دارند.» اگرچه نبرد مسیمو با اپل احتمالاً سال‌ها به طول بیانجامد، اما این شرکت در گذشته در موارد مشابه پیروز شده است.

در سال 2006، کیانی در اختلافی هفت‌ساله بر سر پتنت با شرکت Nellcor پیروز شد؛ این شرکت رقیب مسیمو در ارائه دستگاه‌های اکسیمتر یا سنجش اکسیژن خون بود. در سال 2016 نیز او رویال فیلیپس را در یک پرونده دیگر نقض پتنت شکست داد.

به‌عنوان بخشی از پایان پرونده شرکت Nellcor در سال 2006، مسیمو نزدیک به 800 میلیون دلار خسارت و حق امتیاز دریافت کرد. در پایان پرونده رویال فیلیپس در سال 2016 نیز این شرکت 300 میلیون دلار به مسیمو پرداخت کرد و همچنین با قراردادی موافقت کرد که بیش از یک میلیارد دلار برای مسیمو درآمد داشت.

کیانی می‌گوید اپل هنوز بحث‌های جدی برای توافق با مسیمو را شروع نکرده است. در مصاحبه‌های قبلی، کیانی گفته بود که مسیمو آماده توافق با اپل است، اما این امر بدون همکاری اپل راه به جایی نمی‌برد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی