ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
مالی و سرمایه گذاری

ارزش بازار مایکروسافت برای اولین‌بار به 3 تریلیون دلار رسید: دومین شرکت باارزش دنیا پس از اپل

قیمت سهام مایکروسافت به حدود 404 دلار رسیده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

مایکروسافت برای اولین بار در تاریخ 48 ساله خود به ارزش بازار 3 تریلیون دلاری رسیده است. بنابراین پس از اپل، مایکروسافت دومین شرکتی است که با افزایش 1.5 درصدی سهام خود، به این نقطه عطف دست پیدا می‌کند.

ارزش بازار اپل اولین بار دو سال پیش به 3 تریلیون دلار رسید، بیش از یک سال پس از گذشت از مرز 2 تریلیون دلاری در سال 2020. در هفته‌های گذشته، مایکروسافت و اپل در حال تبادل جایگاه با‌ارزش‌ترین شرکت جهان با یکدیگر بوده‌اند و حتی غول ردموندی برای مدت کوتاهی از اپل پیشی گرفت.

رشد سهام مایکروسافت

مایکروسافت همچنان در زمینه هوش مصنوعی فعالیت دارد و نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند و به‌همین دلیل سهام آن در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. غول فناوری، سال گذشته قیمت سرویس Copilot برای مایکروسافت 365 را اعلام کرد و سرمایه‌گذاران با افزایش قابل‌توجه قیمت سهام آن به این موضوع پاسخ دادند. در ماه‌های اخیر نیز این شرکت با ارائه ویژگی‌ها و محصولات جدیدی به فعالیت خود در زمینه هوش مصنوعی ادامه داده است.

در پنج سال گذشته، قیمت سهام مایکرو‌سافت از 107 دلار در ژانویه 2019 به قیمت فعلی که حدود 404 دلار است تغییر کرده است. مدیرعامل مایکروسافت، «ساتیا نادلا»، تقریباً 10 سال پیش مسئولیت این شرکت را برعهده گرفت و با خرید لینکدین، GitHub و Mojang، سازنده بازی ماینکرفت (Minecraft) کاری کرد تا غول فناوری در شرایطی که حضور فعالی در بازار گوشی‌های موبایل ندارد، ارزش بازار خود را ارتقاء دهد.

در سال‌های اخیر نیز مایکروسافت چندین شرکت هوش مصنوعی را خریداری کرده و بیش از 10 میلیارد دلار روی OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است. این سرمایه‌گذاری‌ها به رقابت مایکرو‌سافت در بازار هوش مصنوعی کمک کرده است تا بتواند در محصولات و نرم‌افزارهای خود از این فناوری استفاده کند و هفته آینده، زمانی که این شرکت گزارش مالی خود را منتشر کند، به ایده بهتری نسبت به عملکرد آن دست پیدا خواهیم کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی