ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی مایکروسافت
مالی و سرمایه گذاری

مایکروسافت از هوش مصنوعی کوپایلوت 365 می‌تواند سالانه 14 میلیارد دلار درآمد داشته باشد

براساس گزارش تحلیلگران در بدترین حالت درآمد مایکروسافت از این هوش مصنوعی 3.4 میلیارد دلار و در بهترین حالت 27.5 میلیارد دلار خواهد بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ تیر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

براساس گزارشی که توسط شرکت تحقیقاتی Macquarie Equity Research منتشر شده، هوش مصنوعی جدید بینگ چت Enterprise مایکروسافت که اخیراً با هزینه ماهانه 30 دلار برای کسب‌وکارها معرفی شد، می‌تواند در اولین سال حضور خود تقریباً 14 میلیارد دلار برای غول نرم‌افزاری درآمد به همراه داشته باشد.

براساس گزارش Fortune، کارشناسان این شرکت با تخمین خود که در آن فرض شده 10 درصد از کاربران شرکتی مایکروسافت برای این ابزار ثبت نام خواهند کرد، ادعا کرده‌اند که غول فناوری می‌تواند سرمایه‌گذاری سنگین خود روی OpenAI سازنده ChatGPT را جبران کند.

درآمد احتمالی مایکروسافت از هوش مصنوعی کوپایلوت 365

تحلیلگران Macquarie تخمین زده‌اند که مایکروسافت تقریباً 382 میلیون کاربر تجاری از محصول Office 365 خود دارد. به گفته این شرکت، اگر تنها 2.5 درصد از این کاربران تصمیم بگیرند هزینه 30 دلاری CoPilot 365 را پرداخت کنند، مایکروسافت در بدترین حالت 3.4 میلیارد دلار درآمد اضافی سالانه خواهد داشت.

اگر از هر ده کاربر تجاری نیز یک نفر تصمیم به خرید این سرویس داشته باشد، مایکروسافت می‌تواند سالانه 13.75 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. و اگر 20 درصد از کاربران آفیس 365 تصمیم به پرداخت هزینه 30 دلاری این ابزار هوش مصنوعی را داشته باشند، درآمد سالانه مایکروسافت می‌تواند به 27.5 میلیارد دلار برسد.

«سارا هندلیان بولر»، تحلیلگر Macquarie در یادداشتی به سرمایه‌گذاران گفت:

«به‌نظر من، Office CoPilot انتخاب منطقی برای اولین تلاش مایکروسافت در زمینه کسب درآمد از سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری خود روی OpenAI است. آفیس 365 محصول اصلی مایکروسافت برای کسب درآمد است و در دنیای تجارت یک نرم‌افزار مهم محسوب می‌شود.»

از سویی دیگر، سهام مایکروسافت از زمان معرفی CoPilot 365 نزدیک به 3 درصد افزایش یافته است. ابزار مایکروسافت که با هزینه ماهانه 30 دلار در دسترس کسب‌وکارها قرار می‌گیرد، عملکردی شبیه به ChatGPT به آن‌ها ارائه می‌کند. بنابراین بسیاری از کاربران می‌توانند کارهای اداری و وظایف روزانه خود را خودکارسازی کنند و از این چت‌بات در صفحات گسترده، ارائه‌های پاورپوینت و سایر برنامه‌های خود کمک بگیرند.

براساس این گزارش، آزمایش نسخه بتا CoPilot 365 از ماه مارس برای کسب‌و‌کارها شروع شده و 600 نفر از بزرگ‌ترین مشتریان مایکروسافت از جمله بانک آمریکا، فورد و والمارت هزینه نسخه پیش از عرضه آن را پرداخت کرده‌اند. همچنین آن‌ها استقبال بسیار خوبی از این سرویس کرده‌اند که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی