ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرمایه گذاری مایکروسافت در استرالیا
مالی و سرمایه گذاری

مایکروسافت در‌زمینه هوش مصنوعی 3.2 میلیارد دلار در استرالیا سرمایه‌گذاری می‌کند

مایکروسافت به‌منظور توسعه زیرساخت‌های هوش مصنوعی و محاسبات ابری، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری 40 ساله خود را در کشور استرالیا انجام می‌دهد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

با آنکه درحال‌حاضر اقتصاد سراسر جهان با مشکل مواجه شده، مایکروسافت مشغول انجام اقدامات بیشتر برای تضمین رفاه آینده خود است. اکنون مایکروسافت از سرمایه‌گذاری 3.2 میلیارد دلاری در استرالیا در یک دوره دوساله خبر داده است. هدف این سرمایه‌گذاری افزایش تعداد دیتاسنترها و در‌نتیجه افزایش قابلیت‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری در این کشور است.

طبق گزارش رویترز، مایکروسافت می‌خواهد تعداد دیتاسنترهای خود را از 20 به 29 مرکز، معادل 45 درصد، در شهرهای سیدنی، کانبرا و ملبورن افزایش دهد. مایکروسافت همچنین اعلام کرد که علاوه بر این سرمایه‌گذاری بزرگ، قصد دارد 300 هزار استرالیایی در مشاغل «اقتصاد دیجیتال» را آموزش دهد و اطلاعات بیشتری در مورد تهدیدات امنیت سایبری در اختیار این کشور بگذارد. مایکروسافت می‌گوید که این بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری آن‌ها در کشور استرالیا در طول تاریخ 40 ساله این شرکت است.

«استیون ورال»، مدیرعامل مایکروسافت در استرالیا، می‌گوید که این هزینه‌ها نه‌تنها باعث اقتصاد دیجیتالی امن‌تر و مطمئن‌تر می‌شود، بلکه بستری را برای رشد و نوآوری در عصر هوش مصنوعی فراهم می‌کند.

سرمایه گذاری مایکروسافت در استرالیا

سرمایه‌گذاری بیشتر مایکروسافت در استرالیا

مایکروسافت اعلام کرد که ظرفیت سرورهای خود در استرالیا را تا 250 درصد افزایش خواهد داد تا این شرکت بتواند تقاضای بالا برای رایانش‌های ابری را برآورده کند. انتظار می‌رود میزان این سرورها از سال 2022 تا 2026 دو‌برابر شود.

این سرمایه‌گذاری یک روز پس از سفر 4 روزه نخست‌وزیر استرالیا، «آنتونی آلبانیز»، به ایالات‌متحده اعلام شد. انتظار می‌رود که فناوری در کنار موضوع مهم دستیابی به مواد معدنی حیاتی، در فهرست موضوعات گفت‌وگو با رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در کاخ سفید بوده باشد.

پس از پیمان 2021 «اوکوس» بین کشورهای ایالت‌متحده، بریتانیا و استرالیا، احتمالاً شاهد همکاری‌های بیشتری بین این سه کشور باشیم. این بدان معناست که این سه کشور در زمینه‌های هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی، اطلاعات نظامی و غیره با یکدیگر همکاری نزدیک‌تری خواهند داشت. بدین‌ترتیب مایکروسافت امکان بیشتری برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های کلیدی به‌دست می‌آورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی