ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بینگ
مالی و سرمایه گذاری

بلومبرگ: مایکروسافت در سال 2020 برای فروش بینگ با اپل مذاکره کرده بود

اپل با اشاره به دلایلی از جمله درآمد خوبی که با موتور جستجوی گوگل دارد، از این تصمیم صرف‌نظر کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

موتور جستجوی بینگ در حال حاضر یکی از محصولات مهم مایکروسافت می‌شود و غول فناوری در حال توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی برای آن است. با این وجود، در گزارش جدیدی ادعا شده که غول ردموندی در سال 2020 تلاش کرده است تا بینگ را به اپل بفروشد.

بلومبرگ در گزارش جدید خود به نقل از برخی منابع ناشناس و آشنا به موضوع توضیح می‌دهد که در سال 2020، نمایندگان مایکروسافت با «ادی کیو»، معاون وقت سرویس‌های اپل جلساتی را برگزار کرده‌اند و خرید بخش بینگ را به غول سازنده آیفون پیشنهاد کرده‌اند.

مهم‌ترین دلیل اپل برای عدم خرید بینگ: گوگل!

با این حال مذاکرات آن‌ها از مرحله مقدماتی فراتر نرفته است. در گزارش بلومبرگ به چند دلیل اشاره شده که اپل با استناد به آن‌ها از انجام چنین معامله‌ای منصرف شده است. یکی از این دلایل موتور جستجو گوگل بوده است که در آن زمان به‌عنوان گزینه پیش فرض به کاربران دستگاه‌های اپل مانند آیفون ارائه شده و ظاهراً درآمد خوبی برای غول کوپرتینویی به همراه داشته است.

علاوه بر این ظاهراً مدیران اپل در مورد قابلیت‌های بینگ و اینکه آیا می‌تواند با گوگل رقابت کند تردید داشته‌اند.

البته اپل همیشه نسبت به بینگ بدبین نبوده است. در سال 2013 این شرکت قراردادی را با مایکروسافت منعقد کرد که به موجب آن، بینگ به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض دستیار دیجیتال Siri معرفی شد. البته این قرارداد نیز زمان زیادی دوام نیاورد و سال 2017 اپل موتور جستجوی پیش فرض سیری را به گوگل تغییر داد. این موضوع در مورد Spotlight برای مک و جستجو در داخل iOS نیز صادق بود.

بلومبرگ همچنین در گزارش دیگری که به‌عنوان بخشی از دادگاه ضد انحصار گوگل فاش شده است، ادعا کرده که در سال 2016، «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت، با «تیم کوک»، مدیرعامل اپل دیدار کرده تا در مورد تبدیل بینگ به موتور جستجوی پیش فرض مرورگر سافاری اپل صحبت کند. در نهایت این گفتگو نیز به نتیجه‌ای نرسیده است، درست مانند مذاکرات دیگری که در سال 2018 برای استفاده از بینگ در دستگاه‌های خارج از ایالات متحده اپل انجام شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی