ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نوکیا
مالی و سرمایه گذاری

کاهش درآمد نوکیا در فصل سوم 2023؛ 14 هزار کارمند اخراج می‌شوند

سود نوکیا در سه‌ماهه سوم سال جاری 69 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته و به 133 میلیون یورو رسیده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

نوکیا اخیراً از کاهش درآمد خود در سه ماهه سوم سال خبر داده است و حالا به‌عنوان بخشی از برنامه‌های خود برای کاهش هزینه‌ها، اعلام کرده که قصد اخراج 14 هزار کارمند را دارد.

براساس گزارش CNBC، غول حوزه ارتباطات فنلاندی قصد دارد تا برای رسیدگی به محیط چالش‌برانگیز بازار هزینه‌های پایه خود را کاهش داده و بازدهی عملیاتی‌اش را افزایش دهد. این شرکت قصد دارد تا هزینه‌های پایه خود را تا پایان سال 2026، به بین 800 میلیون یورو تا 1.2 میلیارد یورو کاهش دهد.

همچنین این مسئله باعث می‌شود تا تعداد کارمندان فعلی نوکیا از 86 هزار نفر به 77 هزار تا 72 هزار نفر کاهش پیدا کند.

کاهش درآمد و سود نوکیا

نوکیا برای سه‌ماهه سوم سال جاری اعلام کرده که فروش خالص آن با 20 درصد کاهش نسبت به سال قبل روبرو شده و به 4.98 میلیارد یورو رسیده است. سود این دوره غول فنلاندی نیز به 133 میلیون یورو رسیده است تا در مقایسه با سال گذشته کاهش 69 درصدی را تجربه کرده باشد.

این شرکت که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی جهان محسوب می‌شود، به دلیل رکود اقتصادی و کاهش هزینه‌های زیرساختی توسط اپراتورهای موبایل، با مشکلاتی مواجه شده است که از رشد و پیشرفت آن جلوگیری می‌کنند.

در ادامه گزارش نوکیا برای سه ماهه سوم سال گفته شده که فروش بزرگ‌ترین واحد این شرکت از نظر درآمد، یعنی کسب‌و‌کار شبکه‌های موبایل نوکیا، 24 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته و به 2.16 میلیارد یورو رسیده است. سود این بخش نیز نسبت به سال قبل با کاهش 64 درصدی مواجه شده است. نوکیا از روند نزولی بازار آمریکای شمالی به‌عنوان دلیل این امر یاد کرده است. همچنین فروش این شرکت در هند «متعادل» توصیف شده، زیرا استقرار شبکه 5G در آن عادی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی