ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
مالی و سرمایه گذاری

نام مدیرعامل انویدیا به‌زودی وارد فهرست 20 میلیاردر برتر جهان می‌شود

هوانگ 61 ساله که 3.5 درصد از سهام انویدیا را در اختیار دارد، براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ اکنون 69.2 میلیارد دلار ثروت دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

افزایش سهام انویدیا در چند وقت اخیر باعث شده تا ثروت «جنسن هوانگ»، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آن نیز افزایش یابد. ثروت هوانگ کنون نزدیک به 70 میلیارد دلار اعلام شده و او در آستانه ورود به جمع 20 میلیاردر برتر جهان است.

ارزش سهام انویدیا در چند وقت گذشته به‌دلیل رونق هوش مصنوعی به‌شدت افزایش یافته است. از آغاز سال 2022، ارزش سهام انوید‌یا 5 برابر افزایش یافته است و همین امر باعث شده تا ثروت هوانگ نیز به شدت افزایش پیدا کند. هوانگ 61 ساله که 3.5 درصد از سهام انویدیا را در اختیار دارد، براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ اکنون 69.2 میلیارد دلار ثروت دارد.

حضور مدیرعامل انویدیا در جمع 20 میلیاردر برتر جهان

نکته قابل ذکر اینکه مدیرعامل انویدیا در جایگاه 21 این لیست قرار دارد و جایگاه بیستم در اختیار «جولیا کخ»، ثروتمندترین زن جهان و خانواده‌اش قرار دارد. ثروت کخ که همسر «دیوید کخ» فقید، یکی از مالکین شرکت آمریکایی Koch Industries است، 69.3 میلیارد دلار اعلام شده، بنابراین هوانگ احتمالا به‌زودی ورد لیست 20 میلیاردر برتر جهان خواهد شد.

جولیا کخ

طبق اطلاعات موجود، سهام انویدیا (در هنگام نوشتن این مطلب) با ارزش 798.95 دلار به ازای هر سهم معامله می‌شود.

پس از انتشار گزارش مالی سه‌ماهه چهارم انویدیا که از موفقیت این شرکت در برابر انتظارات تحلیلگران حکایت داشت، سهام غول فناوری در همان روز 16 درصد افزایش یافت. این امر باعث شد تا ثروت هوانگ نیز تنها در یک روز نزدیک به 22 درصد افزایش پیدا کند.

به طور کلی، ثروت هوانگ در کمتر از دو ماهی که از سال 2024 گذشته حدود 57 درصد افزایش پیدا کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی