ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل انویدیا
مالی و سرمایه گذاری

ثروت مدیرعامل انویدیا طی پنج سال، از 3 به 90 میلیارد دلار افزایش یافت

هوانگ حدود 86.76 میلیون سهام انویدیا یا بیش از 3.5 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

پنج سال پیش، سهام «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا، در این شرکت سازنده تراشه تقریباً 3 میلیارد دلار ارزش داشت. پس از اعلام گزارش درآمد این شرکت در روز پنجشنبه که باعث شد سهام انویدیا بار دیگر افزایش پیدا کند، دارایی هوانگ اکنون به بیش از 90 میلیارد دلار رسیده است.

انویدیا اواخر هفته گذشته گزارش درآمد سه‌ماهه اول سال خود را اعلام کرد که عملکردی بهتر از انتظار تحلیلگران داشته است. در این گزارش به افزایش فروش بیش از 200 درصدی غول فناوری برای سومین سه‌ماهه متوالی اشاره شده بود که تقاضای بسیار زیاد برای پردازنده‌های هوش مصنوعی دلیل اصلی آن است.

هوانگ همچنین پیش‌بینی فروش بهتر از انتظار را برای آینده ارائه کرد و به سرمایه‌گذاران گفت که این شرکت تقاضای سیری‌ناپذیری برای واحدهای پردازش گرافیکی هوش مصنوعی یا GPU‌های خود دارد.

رشد خیره‌کننده ارزش دارایی‌های مدیرعامل انویدیا

تمام این دلایل باعث شده تا ارزش دارایی‌های مدیرعامل انویدیا اکنون سر به فلک بکشد. براساس گزارش CNBC، هوانگ حدود 86.76 میلیون سهام انویدیا یا بیش از 3.5 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. با افزایش بیش از 9 درصدی سهام انویدیا به قیمت 1038 دلار برای هر سهم در روز پنجشنبه، ارزش سهام او حدود 7.7 میلیارد دلار افزایش یافته است.

سهام انویدیا پس از سه‌برابرشدن در سال 2023، امسال بیش از دو‌برابر شده است. در پنج سال گذشته نیز ارزش سهام آن حدود 28 برابر شده است.

هوانگ 61 ساله، این شرکت مستقر در «سیلیکون ولی» را سال 1993 برای ساخت پردازشگرهای گرافیکی موردنیاز برای بازی‌های سه‌بعدی تأسیس کرد. درحالی‌که برای چندین دهه، بازی‌ها بزرگ‌ترین تجارت این شرکت بودند، انویدیا به‌مرور زمان وارد بازارهای دیگری ازجمله بازی‌های ابری، متاورس و تراشه‌های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال شد.

اما ارزش انویدیا در اواخر سال 2022 به‌طرز چشمگیری تغییر کرد، زمانی که شرکت OpenAI چت‌بات ChatGPT را منتشر کرد و مفهوم جدید هوش مصنوعی را در معرض دید عموم قرار داد. OpenAI ازجمله مهم‌ترین مشتریان انویدیاست که سیستم هوش مصنوعی خود را با کمک پردازشگرهای گرافیکی آن توسعه می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی